Aktualitet

EDITORIAL/ Lajmet e gatshme të zyrës së ministrit dhe përdorimi i medias

Arlinda Gjypi, kryeredaktore e gazetës Shëndet+ dhe Shëndeti Online Pas 5 vitesh në treg duke informuar për shëndetësinë dhe me një staf me mbi një dekadë përvojë në gazetari, ne të gazetës “Shëndet+” jemi akuzuar...

 

“Koço Gliozheni” jashtë vëmendjes së Ministrisë së Shëndetësisë. Tjetër “presion” për mjekim të pakujdesshëm

  Denisa Canameti / Shëndeti Online dhe gazeta ‘Shëndet+’ Mbrëmjen e së martës ka humbur jetën në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë një foshnjë e porsalindur. Në lidhje me këtë ngjarje, familjarë të...

 

Tensione në Parlament/ Dogjani përplaset me Beqajn: Keni vendosur diktaturë në spitale (Video)

Momente tensioni ka pasur këtë të enjte në seancën parlamentare, mes ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj dhe deputetit demokrat Asllan Dogjani. Shkak janë bërë pretendimet e Dogjanit, që në emër të PD-së ka akuzuar Beqajn...

 

Denoncoi në media se nuk funksionon mamografia, mjekut radiolog i digjet makina

Digjet makina e një mjeku radiolog në Vlorë. Në orët e para të ditës së sotme, makina e mjekut Egli Veliu është shkrumbuar. Nga hetimet e para mësohet se mjeti “Opel Vectra” që i përket mjekut ka shpërthyer në flakë, ndërkohë...

 

Gripi i Shpendëve në Fier? Reagon Ministria e Bujqësisë: Ja çfarë nxorën analizat

Pas shqetësimit të ngritur nga Zyra e Veterinarisë në Bashkinë e Fierit, për rrezikun e gripit të shpendëve në këtë qark, ka reaguar Ministria e Bujqësisë. Përmes një deklarate për mediat, nga ky institucion sqarojnë se janë...

 

Infermieri i Urgjencës denoncon në media: Ja në ç’kushte skandaloze punojmë

Frrok Bardhi punon prej 10 vjetësh në Urgjencën e Tiranës. Ai ka denoncuar për emisionin investigativ “Stop” kushtet skandaloze në të cilat punojnë. Bardhi na tregon ambientet e Poliklinikës nr.9, ku njëra prej tualeteve është...

 

Skandali/ Infermieri zbulon kushtet e vërteta të Urgjencës (Video)

Emisioni “STOP”, solli për të gjithë publikun pamjet e vërteta të një autoambulance dhe të kushteve të mjerueshme të Poliklinikës Numër 9 në kryeqytet, falë një infermieri guximtar. Frrok Bardhi punon prej 10 vjetësh në...

 

Skandal në spitalin e Beratit, 58-vjeçari humb jetën për mjekim të gabuar

Një 58-vjeçar është viktima e radhës në urgjencat spitalore. Më datë 17 janar 2017, në Urgjencën e Spitalit Rajonal në Berat ka shkuar i ndjeri Ylli Guçe, i cili kishte shtrëngime në kraharor. Mjekët e mbajtën disa orë dhe...

 

Reagon shefi i urgjencës: Infermieres nuk iu cenua vendi i punës (Video)

Denisa Canameti / Shëndeti Online dhe gazeta Shëndet+ Shefi i Urgjencës së Kirurgjisë pranë QSUT-së, Myzafer Kacaj ka folur në lidhje me ngjarjen e ndodhur para dy ditësh në QSUT, ku infermierja e këtij spitali tentoi vetëvrasjen...

 

Infermierja e QSUT-së tenton vetëvrasjen. Shkak, urdhri për transferim nga puna

Një infermiere në QSUT ka tentuar t’i japë fund jetës, duke pirë një dozë të madhe ilaçesh. Shkak thuhet se është bërë një urdhër i dhënë nga drejtuesit e QSUT-së për transferimin e saj nga pavioni i Kirurgjisë tek Djegie-Plastike. Ngjarja...