Estetike

Ushqimet që duhet të konsumoni për rritjen sa më shpejtë të flokut

Përshtati në shqip: Blertina Koka Flokët janë gjysma e bukurisë, e në këtë rast, kujdesi ndaj tyre kërkon një vëmendje të veçantë. Përveç zgjedhjes me kujdes të shampos, maskave dhe prerjes së flokëve në periudhën e duhur,...

 

Maskë për trajtimin e lëkurës së yndyrshme dhe heqjen e akneve

Përshtati në shqip: Blertina Koka Përbërësit: 1 lugë gjelle bollgur 1 lugë gjelle vaj ulliri 1 mollë jeshile që ka filluar të kalbet 1 lugë gjelle mjaltë 2 lugë gjelle qumësht Lëngun e 1 limoni Përgatitja Shtypni bollgurin Ngrini...

 

Kujdes me përdorimin e aloe verës! Ja cilat janë disa nga kundërveprimet e mundshme

Përgatiti në shqip: Arlinda Gjypi Aloe vera është një bimë shumëvjeçare me lëng (pra gjethet e saj kanë sasi të mëdha uji). Bima mund të rritet deri në 1.2 metër e gjatë dhe gjethet e saj si shpatë mund të rriten deri në...

 

Sekrete nga gratë indiane, për t’i zgjatur flokët sa më shpejt

Përshtati në shqip: Blertina Koka Keni menduar ndonjëherë çfarë u bëjnë flokëve gratë indiane që i kanë kaq të gjatë dhe të shëndetshëm. Epo ja ku do t’jua shuajmë edhe këtë kureshtje. Më poshtë do të gjeni disa mënyra...

 

Maskë me shafran dhe kos, pastrimi më i mirë për fytyrën

Përshtati në shqip: Blertina Koka Situata stresuese, mbingarkesë në punë, mungesë gjumi, probleme shëndetësore – të gjitha këto faktorë e dëmtojnë lëkurën në fytyrë duke shkaktuar shfaqje të parakohshme të rrudhave dhe...

 

Si të zmadhoni dhe jepni formë të pasmeve në mënyrë natyrale?

Përshtati në shqip: Blertina Koka “Ne jemi çfarë hamë!” Nëse doni të keni të pasme bombastike, ushqyerja e shëndetshme është po aq e rëndësishme sa stërvitja. Bright Side ka ndarë disa këshilla të vlefshme që do t’ju...

 

Kubikë akulli me bimë mjekësore, kura ideale për eliminimin e rrathëve të zinj poshtë syve

Akulli ka një efekt të jashtëzakonshëm në lëkurë: e bën me elastike, redukton rrudhat, ënjtjen dhe rrathët e zinj poshtë syve. Kubikët e akullit të formuar nga ngrirja e një përzierjeje të përgatitur me bimë medicinale do...

 

Lëkurë gjithmonë e re me kastravec dhe të bardhë veze

Blertina Koka Situata stresuese, mbingarkesë në punë, mungesë gjumi, probleme shëndetësore – të gjitha këto faktorë e dëmtojnë lëkurën në fytyrë duke shkaktuar shfaqje të parakohshme të rrudhave dhe njolla të ndryshme. Më...

 

Maskë pastruese dhe rigjeneruese për fytyrën

Përshtati në shqip: Blertina Koka Situata stresuese, mbingarkesë në punë, mungesë gjumi, probleme shëndetësore – të gjitha këto faktorë e dëmtojnë lëkurën në fytyrë duke shkaktuar shfaqje të parakohshme të rrudhave dhe...

 

Çfarë e bën Jennifer Lopez të duket nga 47 vjeç në 27

Përshtati në shqip: Blertina Koka Mund të kalosh me orë të tëra në Instagram-in e Jennifer Lopez, duke parë muskujt e saj të barkut, këmbët, të pasmet bombastike, krahët…dhe të bën të mendosh: si dreqin ja del kjo grua...