Estetike

6 ushqime anti-plakje që duhet t’i provoni

Përshtati në shqip: Blertina Koka Do të donit të shtonit vite në jetën tuaj ose jetë në vitet tuaja? Ka disa ushqime anti-plakje që mund t’ju ndihmojnë t’i bëni të dyja. Dieta luan rol në dëmtimin e radikaleve të lira (duke...

 

20 mars, Dita Botërore e Shëndetit të Gojës

  20 marsi shënon Ditën Botërore të Shëndetit të Gojës. Kjo ditë, e vendosur nga Federata Dentare Botërore (FDI), synon të rrisë ndërgjegjësimin si dhe të tregojë rëndësinë e madhe që ka shëndeti oral në shëndetin...

 

Kjo është mënyra më e mirë për trajtimin e akneve, sipas ekspertëve

Përshtati në shqip: Blertina Koka Kombinimi i trajtimeve është mënyra më e mirë për të luftuar aknet, thuhet në udhëzimet e reja nga Akademia Amerikane e Dermatologjisë. “Ka një sërë trajtimesh efikase për aknet, dhe dermatologët...

 

Trajtime natyrale për flokët të trashëguara nga gjyshet

Përshtati në shqip: Blertina Koka Mund të themi me siguri që e kemi kaluar adoleshencën dhe rininë duke menduar për sekretet e flokëve të gjatë,  me volum dhe të shndritshëm. Ajo që shumica prej nesh mund të mos e kemi ditur...

 

Maska me dy përbërës që do të zhdukë celulitin në pak sekonda

Përshtati në shqip: Blertina Koka I druheni edhe këtë verë celulitit? Nuk jeni të vetmet. 80% e femrave vuajnë nga celuliti, përfshi dhe yjet si Kim Kardashian apo Sienna Miller. Në treg mund të gjesh një sërë produktesh dhe imitime...

 

Maska në kushte shtëpie, për lëkurë të pastër, pa akne dhe shenja

Përshtati në shqip: Blertina Koka Nuk keni përse të shpenzoni shumë para duke blerë produkte kozmetike të shtrenjta për heqjen e akneve të shkaktuara nga bakteret, mbyllja e poreve, lëkura e yndyrshme, hormonet etj. Më parë shkoni...

 

Si të largoni njollat e zakonshme nga rrobat (Video)

Përshtati në shqip: Blertina Koka Mësoni si të hiqni njollat e kafes, yndyrës, verës së kuqe, salcës së domateve etj. Njollat e kafes – me uthull molle dhe sodë buke. E njomni pjesën e njollosur me uthull mole, më pas e spërkatni...

 

63 vjeç dhe me këtë trup?! Modelja zbulon sekretin

Përshtati në shqip: Blertina Koka Jeni kureshtar të dini se me çfarë ushqehet ose si e nis ditën modelja Christie Brinkley që ia del të ketë një trup kaq perfekt edhe pse është 63 vjeç? Ja çfarë duhet të dini: Ajo ka hequr dorë...

 

E gjeni dot sa vjeç është kjo grua?

Përshtati në shqip: Blertina Koka Gruaja elegante duket sa gjysma e moshës së vërtetë. Me fytyrën që i shndrin, figurën për t’u pasur zili dhe veshjen plot stil, 50-vjeçarja Xu Min, nga Kina, shpesh ngatërrohet për vajzën 25-vjeçare...

 

Përdorime fantastike të sodës së bukës si produkt kozmetik

Përshtati në shqip: Blertina Koka Me siguri keni sodë buke në kuzhinë dhe e përdorni në gatime të ndryshme. Rezulton që ky produkt shumë i lirë mund të përdoret edhe si një alternativë e trajtimeve të shtrenjta për lëkurën,...