Estetike

Shëndeti i gojës, problemet që duhen pasur në vëmendje

Denisa Canameti, gazeta Shëndet+ Shëndet i mirë oral nënkupton mishra, dhëmbë, gjuhë dhe gojë të shëndetshme. Në një intervistë për lexuesin e gazetës “Shëndet+” stomatologia Ogerta Ismaili shpjegon se cilët janë...

 

Mos i hidhni bustinat e çajit! Ja për çfarë mund t’ju shërbejnë (Video)

Blertina Koka / Shendeti.com.al Ndërsa pini çajin tuaj të preferuar, kujtohuni mos ta hidhni bustinën e përdorur. Ja për çfarë mund ta përdorni tjetër: Për të aromatizuar këpucët. Për t’u rikthyer shkëlqimin objekteve prej...

 

Fytyra me kopjativ? Ç’po ndodh me të rinjtë sot?

Elona Tereziu, gazeta “Shëndet+” Duhet të jesh i/e bukur. Kjo nënkupton buzë të trasha, hundë “franceze”, mollëza të ngritura, gjoks të madh… Ose të paktën kjo është ajo ç’ka mendojnë të rinjtë...

 

Kirurgjia plastike, Hekuran Braho: Ruajeni fytyrën, ajo shpreh karakterin

Bisedoi: Elona Tereziu, gazeta “Shëndet+” dhe Shëndeti Online “Rinoplastika (në mënyrë empirike) në Shqipëri ka filluar që në ’85-n”, thotë për gazetën “Shëndet+” Hekuran Braho, kirurg ORL në Spitalin...

 

Kirurgjia plastike, Sokol Isarai: Kërkesa për të ndryshuar duhet të jetë e brendshme

Bisedoi: Elona Tereziu, gazeta “Shëndet+” dhe Shëndeti Online “Nuk ka kirurg në botë që të mos i ngelin pacientë të pakënaqur”, thotë për gazetën “Shëndet+” kirurgu plastik Sokol Isarai. “Gjatë një ndërhyrjeje...

 

Kirurgjia plastike, Blerta Gjoni: Gabimi fillon kur pacienti shihet si biznes

Bisedoi: Elona Tereziu, gazeta “Shëndet+” dhe Shëndeti Online “Kur flitet për kirurgjinë plastike, është e vërtetë që shumica e vajzave të reja (në fizikun e fytyrës së tyre) janë bërë të gjitha si kopje me kopjativ”,...

 

Entela Shkodrani, dermatologe: “Shpërfytyrimet” estetike, çështje mendësie!

Dr. Entela Shkodrani duke folur për gazetën Shëndet+ Bisedoi: Elona Tereziu, gazeta “Shëndet+” dhe Shëndeti Online Ndërhyrjet estetike kanë lindur për të korrigjuar defekte, jo për të zmadhuar! Kështu shprehet për gazetën...

 

Kirurgjia plastike, Violeta Dajçi: Profesionistët e vërtetë respektojnë anatominë!

Bisedoi: Elona Tereziu, gazeta “Shëndet+” dhe Shëndeti Online “Shëmtitë” estetike ndodhin kryesisht kur bie në dorë të personave joprofesionistë”, thotë për gazetën “Shëndet+” Violeta Dajçi, dermatologe....

 

Ide kreative për dekorimin e shtëpisë për festat e fundvitit

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Dhjetori është muaji i preferuar i pothuajse të gjithë njerëzve, sidomos i fëmijëve. Duket sikur gjithë vitin pret me padurim që të vijnë Krishtlindjet apo Viti...

 

Vaji i kokosit, ja si mund ta përgatisni në shtëpi! (Video)

Përgatiti për shendeti.com.al: Elena Beta Efektet pozitive të vajit të arrës së kokosit në trupin e njeriut përfshijnë : kujdesin ndaj flokëve,c çlirimin e stresit, humbjen e peshës, përmirëson problemet e veshkave, kontrollon...