Femrat

Trajtime natyrale për flokët të trashëguara nga gjyshet

Përshtati në shqip: Blertina Koka Mund të themi me siguri që e kemi kaluar adoleshencën dhe rininë duke menduar për sekretet e flokëve të gjatë,  me volum dhe të shndritshëm. Ajo që shumica prej nesh mund të mos e kemi ditur...

 

Transformimi drastik i aktores shqiptare: Nga 89 kg, në peshën ideale!

Me shumë punë dhe vullnet të hekurt çdo gjë bëhet e mundur! Këtë na e vërteton më së miri aktorja e njohur e humorit Rudina Dembacaj. Besojeni ose jo, ajo ka qenë dikur 89 kilogramë, por tashmë është më elegante se kurrë, edhe...

 

Mënyrat e të ngrënit që ju ndihmojnë të kontrolloni peshën

Blerina Bombaj, dietologe 1. Hani ngadalë dhe bluani ushqimin mirë. 2. Hani së bashku me dikë tjetër, bisedat ndihmojnë në uljen e procesit të të ngrënit. 3. Prisni ushqimin në copëza të vogla. 4. Mos bëni asgjë tjetër gjatë...

 

Maska me dy përbërës që do të zhdukë celulitin në pak sekonda

Përshtati në shqip: Blertina Koka I druheni edhe këtë verë celulitit? Nuk jeni të vetmet. 80% e femrave vuajnë nga celuliti, përfshi dhe yjet si Kim Kardashian apo Sienna Miller. Në treg mund të gjesh një sërë produktesh dhe imitime...

 

Maska në kushte shtëpie, për lëkurë të pastër, pa akne dhe shenja

Përshtati në shqip: Blertina Koka Nuk keni përse të shpenzoni shumë para duke blerë produkte kozmetike të shtrenjta për heqjen e akneve të shkaktuara nga bakteret, mbyllja e poreve, lëkura e yndyrshme, hormonet etj. Më parë shkoni...

 

Si të largoni njollat e zakonshme nga rrobat (Video)

Përshtati në shqip: Blertina Koka Mësoni si të hiqni njollat e kafes, yndyrës, verës së kuqe, salcës së domateve etj. Njollat e kafes – me uthull molle dhe sodë buke. E njomni pjesën e njollosur me uthull mole, më pas e spërkatni...

 

Efekti anësor i ushqyerjes me gji që prek 1 në 10 gra dhe shumë pak janë në dijeni

Përshtati në shqip: Blertina Koka Ushqyerja me gji forcon lidhjen mes nënës dhe foshnjës, ndihmon në rritjen dhe zhvillimin e fëmijës dhe forcon imunitetin e tij, megjithatë, ajo nuk është gjithmonë kaq e lehtë. Shumë nëna janë...

 

Llaku për flokë, shkak për defekte në lindje tek djemtë?

Përshtati në shqip: Blertina Koka Ekspertët bëjnë thirrje që të ndalohet përdorimi i llakut për flokë gjatë shtatzënisë, pasi të dhëna të reja sugjerojnë se përmbajtja e tyre mund të rrisë rrezikun e zhvillimit të defekteve...

 

“Mbështet shpresën, lufto për jetën”, aktiviteti në mbështetje të grave me kancer gjiri

Donjeta Zeqa, Europa Donna Albania Europa Donna Albania  dhe YWCA of Albania organizuan në datën 10 mars aktivitetin “Mbështet shpresën, lufto për jetën”.  Përmes këtij aktiviteti u synua të rritet ndërgjegjësimi i shoqërisë...

 

3 rregulla që duhen ndjekur çdo mëngjes për të rënë në peshë

Përshtati në shqip: Blertina Koka E dinit që mund të përdorni vaktin e parë të ditës për të rënë në peshë? Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla...