Fitness

Gushë e varur? Largojeni njëherë e përgjithmonë me këto ushtrime të thjeshta

Përshtati në shqip për Shëndeti Online dhe gazeta Shëndet+: Blertina Koka Ushqyerja siç duhet dhe të qenët aktivë fizikisht janë disa shembuj të zakoneve të mira që ju ndihmojnë të mbani trupin në formë dhe të qëndroni të...

 

7 mënyra natyrale për uljen e tensionit të gjakut

Përshtati në shqip për Shëndeti Online dhe Gazeta Shëndet+: Blertina Koka Tensioni i lartë i gjakut prek një në 3 të rritur për arsye nga më të ndryshmet, duke filluar nga gjenetika deri tek stresi. Ilaçet mund të ndihmojnë për...

 

Puna ulur të plak 8 vjet

Përshtati në shqip për Shëndeti Online dhe Gazeta Shëndet+: Blertina Koka Gratë që kalojnë shumë kohë ulur përshpejtojnë procesin e plakjes, kanë zbuluar ekspertët. Qëndrimi ulur për më shumë se 10 orë në ditë ndryshon...

 

Si të mbroheni nga sëmundjet e zemrës, diabeti, kanceri dhe problemet e kockave

Blertina Koka / Shendeti Online dhe Gazeta Shëndet+ Aktiviteti i rregullt fizik është një nga gjërat më të rëndësishëm që mund të bëni për shëndetin tuaj. Ai ju ndihmon të: #1 Mbani nën kontroll peshën apo të dobësoheni Doni...

 

Joga në karrige, një kurë natyrale për artritin (Video)

Përshtati në shqip për Shëndeti Online dhe Gazeta Shëndet+: Blertina Koka Më në fund gjendet një kurë për osteoartritin, pa pasur nevojë për ilaçe. Rezulton që joga në karrige – që përfshin përdorimin e një karrige për...

 

Ja sa kalori digjni kur bëni punët e shtëpisë

Përshtati në shqip për Shendeti Online dhe gazeta Shëndet+: Blertina Koka Për ju që ngurroni t’i bëni punët e shtëpisë, po të mësoni se ato ju ndihmojnë të digjni shumë kalori, mund të motivoheni dhe t’i bëni punët më...

 

5 pijet që duhet t’i eliminoni menjëherë nëse po përpiqeni të humbisni peshë

Përshtati në shqip për Shendeti Online dhe gazeta Shëndet+: Blertina Koka Nëse po përpiqeni të humbisni peshë, duhet patjetër të hiqni nga lista e ushqimeve disa nga pijet tuaja të preferuara. Pa e ditur, ju merrni qindra kalori...

 

Instruktorja 98-vjeçare e jogës zbulon sekretin e jetëgjatësisë

Përshtati në shqip për Shëndeti Online dhe gazeta Shëndet+: Blertina Koka 98-vjeçarja Tao Porchon-Lynch ka më shumë se 75 vite që zgjohet çdo mëngjes në orën 5 për të dhënë mësime joge. Tani, instruktorja më e vjetër në...

 

5 mënyra për parandalimin e diabetit të tipit 2 (Video)

Përshtati në shqip për Shëndeti Online dhe gazeta Shëndet+: Blertina Koka Diabeti i tipit 2 është një sëmundje që zhvillohet me kalimin e viteve nga kequshqyerja dhe mënyra jo e shëndetshme e jetesës. Mënyra e vetme për të parandaluar...

 

Trup ideal në një muaj (Video)

Blertina Koka / Shëndet Online dhe gazeta Shëndet+ Viti i ri erdhi, dhe bashkë me të, edhe mendimet për të ardhur në formë dhe për t’u bërë gati për verën. Videoja e mëposhtme tregon disa ushtrime të thjeshta që mund t’i...