Foto-Lajm

Përpjekje dhe lot për të mbajtur në jetë 29-vjeçaren. Në Spitalin e Peshkopisë përmes fotove

Në korridore sheh mjekë dhe infermiere që vrapojnë të japin ndihmën e parë, njerëz që luftojnë për jetën, familjarë që luten me zë për një mundësi të dytë…Ishte vetëm 29 vjeç! Kishte nevojë për ndihmë Trokitëm...

 

Jeni kureshtarë të dini çfarë hanë të famshmit? Ja çfarë dëshmon Instagrami i tyre!

Përgatiti për gazetën “Shëndet+” dhe Shëndeti Online: Elena Beta Të gjithë kemi shije të ndryshme ushqimore por kur vjen puna tek të famshmit ata janë të paparashikueshëm. Përtej famës së tyre ata janë njerëz të thjeshtë...

 

Mjeku Tritan Kalo: “Frutat i vjelin spitalet private, dhëmbët u mpihen atyre publike”

Blertina Koka / Shëndet+ dhe Shëndeti Online Për qeverinë Rama, rruga e vetme për të përmirësuar shërbimin në shëndetësi dhe për ta ofruar atë falas, ishte ajo e partneritetit publik-privat. Prandaj ata i dhanë shumicën  e fondeve...

 

Ujë të ngrohtë esëll në mëngjes, ja çfarë përfitimesh i sjell trupit

Përgatiti për Shëndeti Online dhe gazeta “Shëndet+”: Blertina Koka Shumë ekspertë të shëndetit dhe lëkurës bien dakord se konsumimi i ujit është i rëndësishëm për të mbajtur trupin të pastër nga toksinat dhe për...

 

Pacientët “masakrojnë” ministrin e Shëndetësisë: Nuk keni as turp…

Denisa Canameti / Shëndeti Online dhe gazeta Shëndet+ Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj vazhdon që të jetë në qendër të kritikave të qytetarëve. Këta të fundit nuk e “kursyen” as në urimin që kreu i shëndetësisë bëri...

 

Ja si ta mbani shtëpinë, banjën, dollapin të pastër dhe mos të duket asnjëherë rrëmujë

Përshtati në shqip për shendeti.com.al: D.Bardhi Ndonjëherë disa kuti të vogla, ose pak më shumë imagjinatë do ta bëjnë shtëpinë të pastër dhe të rregullt. Këto foto do t’ju ndihmojnë me ide praktike si si ta mbani shtëpinë...

 

Vajzaaa: Ja si na gënjen interneti, fotot që demonstrojnë qartë që gjërat nuk janë si në realitet

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Gra të bukura, të sofistikuara, gjithmonë perfekte me apo pa make-up na dalin gjithmonë para syve në rrjete sociale, televizor, revista etj. Fotot që do të demostrojmë më poshtë...

 

Ja si është zbukuruar pema e Vitit të Ri në qytetet më të mëdha të botës

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Pema është traditë që të zbukurohet në të gjitha vendet e botës për festat e fundvitit që në fillim të dhjetorit. Ja si janë zbukuruar pemët e qyteteve më të mëdha në...

 

10 veshje dhe aksesorë që duhet t’i keni patjetër që të dukeni të veshura bukur dhe me stil në dimër

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Çdo sezon ka artikujt e saj të veçantë të veshjes që ju bën të dukeni bukur dhe me stil. Për sezonin e dimrit 2016-2017 gazeta Shendeti ju sugjeron 10 produktet më esenciale...

 

Ja si ndryshon jeta e një femre pas të 30-ave. Krahasime me foto në të 20-at dhe 30-at

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Nga 20 vjeç në 30, jeta e një femre ndryshon shumë, jo vetëm në karakter, por edhe në mënyrën e të jetuarit, të menduarit, të ushqyerit, të veshjes etj. Në këtë postim...