Foto-Lajm

Ja si ta mbani shtëpinë, banjën, dollapin të pastër dhe mos të duket asnjëherë rrëmujë

Përshtati në shqip për shendeti.com.al: D.Bardhi Ndonjëherë disa kuti të vogla, ose pak më shumë imagjinatë do ta bëjnë shtëpinë të pastër dhe të rregullt. Këto foto do t’ju ndihmojnë me ide praktike si si ta mbani shtëpinë...

 

Vajzaaa: Ja si na gënjen interneti, fotot që demonstrojnë qartë që gjërat nuk janë si në realitet

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Gra të bukura, të sofistikuara, gjithmonë perfekte me apo pa make-up na dalin gjithmonë para syve në rrjete sociale, televizor, revista etj. Fotot që do të demostrojmë më poshtë...

 

Ja si është zbukuruar pema e Vitit të Ri në qytetet më të mëdha të botës

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Pema është traditë që të zbukurohet në të gjitha vendet e botës për festat e fundvitit që në fillim të dhjetorit. Ja si janë zbukuruar pemët e qyteteve më të mëdha në...

 

10 veshje dhe aksesorë që duhet t’i keni patjetër që të dukeni të veshura bukur dhe me stil në dimër

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Çdo sezon ka artikujt e saj të veçantë të veshjes që ju bën të dukeni bukur dhe me stil. Për sezonin e dimrit 2016-2017 gazeta Shendeti ju sugjeron 10 produktet më esenciale...

 

Ja si ndryshon jeta e një femre pas të 30-ave. Krahasime me foto në të 20-at dhe 30-at

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Nga 20 vjeç në 30, jeta e një femre ndryshon shumë, jo vetëm në karakter, por edhe në mënyrën e të jetuarit, të menduarit, të ushqyerit, të veshjes etj. Në këtë postim...

 

Dhuratat më të mira të fundvitit që mund t’i bëni bashkëshortes apo të dashurës

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Dhuratat në festat e fundvitit janë traditë e pashmangshme. Nëse akoma nuk e keni vendosur apo jeni në dilemë se çfarë t’i dhuroni të dashurës apo bashkëshortes tuaj këto...

 

Ide kreative për dekorimin e shtëpisë për festat e fundvitit

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Dhjetori është muaji i preferuar i pothuajse të gjithë njerëzve, sidomos i fëmijëve. Duket sikur gjithë vitin pret me padurim që të vijnë Krishtlindjet apo Viti...

 

A keni trup perfekt?! Ja çfarë konsiderohet trup perfekt sipas shteteve të ndryshme të botës

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Sipas një sondazhi të bërë në rrjetet sociale të shteteve të ndryshme, u pa se shtete të ndryshme kanë vlerësime të ndryshme për trupin perfekt. Femrat janë në sfidë të...

 

Kryeministri replikon me qytetarët: Përralla me gogol sa herë flasim për shëndetësinë

Blertina Koka / Shendeti.com.al Për kryeministrin Edi Rama të gjitha ankesat për shëndetësinë nuk janë gjë tjetër veçse “përralla me gogol që ia tregojmë njëri-tjetrit sa herë flasim për shëndetësinë”. Në një postim...

 

Sara Hoxha dhe Ledion Liço bëhen prindër për herë të parë

  Çifti i njohur shqiptar,  moderatori Ledion Liço dhe  trashëgimtarja e “Top Channel”, Sara Hoxha, provojnë për herë të parë ndjesinë e të qenët prindër. Sara ka sjellë sot në jetë fëmijën e tyre të parë, i cili...