Lifestyle

Lodhja e vazhdueshme, pagjumësia, dhimbja e kokës mund të jenë shenjë e mungesës së këtyre vitaminave

Përshtati në shqip: Blertina Koka Ndiheni të lodhur vazhdimisht, por pavarësisht kësaj nuk ju zë gjumi? Vuani nga dhimbjet e kokës apo të kyçeve? Para se të dyshoni për ndonjë sëmundje, sigurohuni që i keni marrë të gjitha vlerat...

 

Maskë për trajtimin e lëkurës së yndyrshme dhe heqjen e akneve

Përshtati në shqip: Blertina Koka Përbërësit: 1 lugë gjelle bollgur 1 lugë gjelle vaj ulliri 1 mollë jeshile që ka filluar të kalbet 1 lugë gjelle mjaltë 2 lugë gjelle qumësht Lëngun e 1 limoni Përgatitja Shtypni bollgurin Ngrini...

 

Ja çfarë rrezikojmë nga mungesa e vitaminave dhe mineraleve të ndryshme

Përshtati në shqip: Blertina Koka Vitamina B6: Kjo vitaminë ndihmon për të mbajtur nën kontroll nivelet e aminoacidit në gjak që lidhet me sëmundjet e zemrës. Për më tepër, njerëzit që nuk marrin mjaftueshëm vitaminë B mendohet...

 

Tonifikoni krahët, gjoksin dhe të gjithë trupin duke përdorur murin (Video)

⚠Paralajmërim: Praktikohuni shumë ngadalë në fillim dhe mbani distancë mes fytyrës dhe murit. Fillestarët 2 sete, mesatarët 3, ekspertët 4🔥 1️⃣ 15 përsëritje 2️⃣ 15 përsëritje (duart bashkë) 3️⃣ 10 përsëritje...

 

Dieta e Jennifer Aniston

Jennifer Aniston ka pasur gjithnjë një fizik perfekt. Dhe mesa duket pa shumë lodhje. Aktorja është vlerësuar gjithmonë nga publiku që nga koha e “Friends”, dhe çdo lëvizje e saj ka bërë tendencë për mijëra femra, gati për...

 

7 shenja që provojnë se jeni vërtet shumë të zgjuar

Përshtati në shqip: Blertina Koka Nuk ju duhet një anëtarësim tek Mensa (komuniteti më i madh dhe më i vjetër me koeficient të lartë të inteligjencës në botë) ose një milion letra në emrin tuaj që të kuptoni se jeni inteligjentë. Ka...

 

Vepra arti në makina të pista (Foto)

Nëse vendosni të shkoni në Rusi, mos e lani makinën. Ku i dihet, makina juaj e vjetër mund të bëhet pjesë e veprave të artit. Artisti Nikita Golubev realizon grafite në makina të mbuluara nga pluhuri. Edhe pse është një art i përkohshëm,...

 

Sindroma e lodhjes kronike, simptomat që nuk duhet t’i injoroni

Përshtati në shqip: Blertina Koka Sindroma e lodhjes kronike, siç sugjeron edhe emri, është një sëmundje rraskapitëse: Njerëzit me lodhje kronike vuajnë nga një ndjesi e pashpjegueshme dhe ekstreme e lodhjes, që mund të zgjasë...

 

Sekrete nga gratë indiane, për t’i zgjatur flokët sa më shpejt

Përshtati në shqip: Blertina Koka Keni menduar ndonjëherë çfarë u bëjnë flokëve gratë indiane që i kanë kaq të gjatë dhe të shëndetshëm. Epo ja ku do t’jua shuajmë edhe këtë kureshtje. Më poshtë do të gjeni disa mënyra...

 

4 arsyet përse përqafimet janë të rëndësishme për shëndetin

Përshtati në shqip: Blertina Koka Kush nuk do të donte një përqafim të ngrohtë nga nëna, babai, miku apo mikja më e ngushtë, apo më mirë akoma, nga gjysma tjetër e juaja. Përqafimet na bëjnë të ndihemi mirë emocionalisht dhe...