Meshkujt

Zbulohet rreziku që u vjen meshkujve nga fjetja me të brendshme gjatë natës

Prej kohësh shkencëtarët kanë përkrahur teorinë se të fjeturit pa të brendshme bën mirë për shëndetin. Tani, ata kanë filluar të rekomandojnë meshkujt që të flenë pa të brendshme nëse duan të bëhen baballarë. Trupi i...

 

Gati gjysma e meshkujve nuk kërkojnë trajtim për këtë problem me organin gjenital

Përshtati në shqip për Shëndeti Online dhe gazeta Shëndet+: Blertina Koka Gati gjysma e meshkujve nuk kërkojnë ndihmë mjekësore edhe pse ka kaluar më shumë se një vit që partneret e tyre nuk kanë arritur të mbesin shtatzënë,...

 

Studim: Pse gratë kanë më ftohtë se burrat

Përgatiti për gazetën “Shëndet+” dhe Shëndeti Online: Elena Beta Kur jeni jashtë për një shëtitje me siguri vishni një xhaketë , ndërsa burri juaj është vetëm me një jelek. Ose ndodh të jeni duke u dridhur nën batanije...

 

Studim: Ky është numri “magjik”! Ja sa partnerë duhet të kenë pasur të dyja gjinitë gjatë jetës së tyre!

Përgatiti për gazetën “Shëndet+” dhe Shëndeti Online: Elena Beta Një studim i kryer në Britaninë e Madhe ka zbuluar numrin ideal të partnerëve seksualë. Pas anketimit të 188 personave, studiuesit gjetën numrin magjik: tre. Shumica...

 

Gratë e pamartuara janë 70% më të rrezikuara nga goditjet në tru

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Rreth 150.000 njerëz kanë një goditje në tru çdo vit në Britani. Një e katërta e këyre njerëzve vdesin brenda një viti dhe nga të mbijetuarit gjysma mbesin me aftësi të...

 

1 vit në dietë vetëm me patate. E pabesueshme ajo që i ndodhi

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Një australian vendosi të ushqehet vetëm me patate për gjithë vitin 2016 për të kuruar “varësinë ndaj të ngrënit”. Edhe pse në fillim u kritikua për vendimin...

 

Ja pse nuk ka më kocka organi gjenital i meshkujve

Keni menduar ndonjëherë përse nuk keni kockë në penis? Shkencëtarët britanikë e kanë gjetur përgjigjen: Ata thonë se zgjedhja e meshkujve për t’u bërë monogamë rreth 1.9 milionë vjet më parë çoi edhe në humbjen e kockave...

 

Ndodh e paparashikueshmja: Burri shërohet nga kanceri

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Një burrë me kancer të avancuar në prostatë mendohet të jetë shëruar pasi mjekët e bombarduan me një sasi të madhe testosteronesh. Rezultati është përshkruar...

 

Ja çfarë tregon organi gjenital për jetëgjatësinë

Madhësia e penisit duhet të jetë një ndër problemet më pak shqetësuese për meshkujt. Një problem madhor në jetën seksuale të meshkujve duhet të jetë impotenca seksuale (disfunksioni erektil) i cili, sipas një studimi të fundit,...

 

Paralajmërimi i ekspertëve për meshkujt: Pas gjakderdhjes së dhëmbëve fshihet një rrezik më i madh

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Studimet e fundit paralajmërojnë meshkujt të cilët vuajnë sëmundja e mishrave të dhëmbëve se janë më të rrezikuar nga impotenca seksuale. Infeksioni kronik bakterial,...