Video

Reagimi i vogëlushit kur shikon nënën për herë të parë është i adhurueshëm (Video)

Përshtati në shqip: Blertina Koka / Shëndeti Online dhe gazeta ‘Shëndet+’ Lidhja mes nënën dhe fëmijës është e jashtëzakonshme. Imagjinoni gëzimin që nëna mund të përjetojë kur fëmija e saj e shikon qartë për...

 

3 mënyra fantastike për t’i bërë gjërat e vjetra të duken si të reja (Video)

Blertina Koka/ Shëndeti Online dhe gazeta ‘Shëndet+’ Ndonjëherë, një gërvishtje e vogël në tavolinë e bën të duket si e vjetër. Por, e dinit që mund ta zhdukni krejtësisht gërvishtjen me një thelb arre? Nëse nuk...

 

7 ushtrime të thjeshta që do t’ju transformojnë trupin në vetëm 4 javë

Trup ideal në vetëm një muaj! http://shendeti.com.al/wp-content/uploads/2017/02/video-1.mp4

 

I sëmuri shtrihet pranë ambulancës në QSUT, fajëson Ramën për gjendjen e tij (Video)

Ditën e sotme, në ambientet e jashtme të spitalit “Nënë Tereza” një i sëmurë është rrëzuar nga karrigia me rrota në të cilën ndodhej dhe është shtrirë pranë ambulancës. Ndërkohë që mjekët kërkojnë ta ngrenë, në...

 

Qofte me perime, ja si t’i përgatisni

Blertina Koka / Shëndeti Online dhe gazeta ‘Shëndet+’ Përbërësit 1 kokë brokoli e madhe 1/3 kupë me thërrime buke 1/3 kupë qepë të freskëta dhe të copëtuara 2/3 kupë me djathë çedër, të thërrmuar 1 thelbi hudhër,...

 

Të lodhur nga puna? Duhet t’i dini patjetër këto truke

Blertina Koka / Shëndeti Online dhe gazeta Shëndet+ Të jetosh shëndetshëm është edhe më e thjeshtë nga sa mund të mendoni.;) Disa zakone të cilat do të ndryshojnë cilësinë e të jetuarit tuaj dhe do të ndiheni më energjikë! Ndiqni...

 

Infermieri i Urgjencës denoncon në media: Ja në ç’kushte skandaloze punojmë

Frrok Bardhi punon prej 10 vjetësh në Urgjencën e Tiranës. Ai ka denoncuar për emisionin investigativ “Stop” kushtet skandaloze në të cilat punojnë. Bardhi na tregon ambientet e Poliklinikës nr.9, ku njëra prej tualeteve është...

 

Skandali/ Infermieri zbulon kushtet e vërteta të Urgjencës (Video)

Emisioni “STOP”, solli për të gjithë publikun pamjet e vërteta të një autoambulance dhe të kushteve të mjerueshme të Poliklinikës Numër 9 në kryeqytet, falë një infermieri guximtar. Frrok Bardhi punon prej 10 vjetësh në...

 

Reagon shefi i urgjencës: Infermieres nuk iu cenua vendi i punës (Video)

Denisa Canameti / Shëndeti Online dhe gazeta Shëndet+ Shefi i Urgjencës së Kirurgjisë pranë QSUT-së, Myzafer Kacaj ka folur në lidhje me ngjarjen e ndodhur para dy ditësh në QSUT, ku infermierja e këtij spitali tentoi vetëvrasjen...

 

Kjo është kënga që lumturon bebet, sipas shkencës (Video)

Përshtati në shqip për Shëndeti Online dhe gazeta Shëndet+: Blertina Koka Ekspertët kanë bashkëpunuar me njëri-tjetrin për t’ju përgjigjur pyetjes që bën thuajse çdo prind: Si mund të qetësoj fëmijën? Çfarë muzike pëlqejnë...