Video

4 ushtrime që këshillohen për muskujt e barkut (Video)

Çdokush ka mundësi të krijojë trupin e ëndrrave. Mjafton të ushqeheni shëndetshëm, që është pjesa më e rëndësishme për të qenë në formë, dhe të bëni rregullisht disa ushtrime të thjeshta. Ushtrimet ‘plank’ janë një...

 

Si të qëroni frutat në mënyrën e duhur?

Vera nuk është e mirë vetëm për të marrë rreze dielli, por edhe për të ngrënë sa më shumë ushqime të shijshme. Çfarë mund të jetë më freskuese në verën e nxehtë sesa ngrënia e disa frutave të lëngshme. Bright Side ju...

 

Lezhë, mbetjet spitalore hidhen në kazanët e plehrave urbane (Video)

Mbetjet spitalore të Spitalit Rajonal të Lezhës hidhen në mes të ditës në kontejnerët e mbetjeve urbane. Pamjet e siguruara nga ‘BalkanWeb’ tregojnë një moment kur një punonjëse e spitalit hedh mbetjet spitalore tek  kazanët...

 

Dita Botërore e Veshkave/ Beqaj flet përçart, bluzat e bardha braktisin sallën (Video)

Blertina Koka Në Ditën Botërore të Veshkave, ministri Ilir Beqaj ka qenë në një takim në Shkodër, ku është zhvilluar Konferenca Kombëtare e Nefrologjisë. Ndonëse ka qenë një takim i rëndësishëm, aq më tepër edhe me pjesëmarrjen...

 

Konsultori i gruas në Poliklinikën nr.8 bosh, mjeket në kafe (Video)

Është mëngjes dhe në Konsultorin e Gruas së Qendrës Shëndetësore nr.8 nuk gjen asnjë mjek, asnjë infermier, asnjë punonjës. Në hyrje të konsultorit thuhet se orari zyrtar i konsultave është 07:30-20:10 e megjithatë zyrat janë...

 

Serenata për mjekët në mes të operacionit, nga vetë pacienti (Video)

Përshtati në shqip: Blertina Koka / Shëndeti Online dhe gazeta ‘Shëndet+’ Pacienti luan në kitarë dhe bën serenata për kirurgët, ndërkohë që ata po i heqin tumorin në tru. 40-vjeçarit Rolden Batista i është dashur...

 

Qendra shëndetësore e Ballshit e amortizuar, pacientët vizita mes kushteve skandaloze

Qendra shëndetësore e qytetit të Ballshit, një godinë tre katërshe është totalisht e amortizuar, duke bërë që qindra pacientë të kësaj zone të kryejnë ekzaminime mes lagështirës, një godinë pa xhama në dritare, me çatinë...

 

Bulqizë, mbetjet spitalore pushtojnë rrugët (Video)

Mbetjet spitalore të hedhura vend e pa vend favorizojnë terrenin për përhapjen e sëmundjeve infektive.  Pjesa më e madhe e tyre trajtohet si mbetje urbane, digjen ose hidhen në koshat e plehrave. Shumë nga subjektet që prodhojnë...

 

Ky lëng frutash ka një përbërës sekret që ndihmon në rënien në peshë

Përshtati në shqip: Blertina Koka / Shëndeti Online dhe gazeta ‘Shëndet+’ Jo të gjitha lëngjet e frutave janë të mira kur bëhet fjalë për rënien në peshë. Ato mund të përmbajnë fruta të pasura me lëndë të ndryshme...

 

Bluzat e bardha denoncojnë për ‘Shëndet+’ kushtet skandaloze të Urgjencës në QSUT

Personeli i Urgjencës së Tiranës në QSUT ka denoncuar me video kushtet e mjerueshme me të cilat duhet të punojnë. Bluzat e Bardha tregojnë për “Shëndet+” se kushtet me të cilat ata punojnë janë shumë më të këqija se ata...