Video

Ky ushtrim strecing do t’ju reduktojë dhimbjet e kurrizit në pak minuta (VIDEO)

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Kolona kurrizore është pjesë thelbësore e trupit të njeriut. Nëse keni punë zyre ose ndonjë lloj tjetër pune që kërkon një periudhë afatgjatë të qëndrimit ulur mund të...

 

Mos i hidhni bustinat e çajit! Ja për çfarë mund t’ju shërbejnë (Video)

Blertina Koka / Shendeti.com.al Ndërsa pini çajin tuaj të preferuar, kujtohuni mos ta hidhni bustinën e përdorur. Ja për çfarë mund ta përdorni tjetër: Për të aromatizuar këpucët. Për t’u rikthyer shkëlqimin objekteve prej...

 

Kjo është dhurata që dëshirojmë të gjithë për festat e fundvitit (Video)

Blertina Koka / Shendeti.com.al Sezoni i festave të fundvitit është periudha më e bukur dhe më emocionuese jo vetëm për atmosferën festive që sjell, por edhe për mundësinë që u jep familjeve të mblidhen së bashku dhe të festojnë...

 

Kamera e fshehtë / Laborantët përplasen me Beqajn: Po na hidhni në rrugë…

Mjekët dhe laborantët janë përplasur me ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj për koncesionin e laboratorëve të spitaleve. Beqaj ka shkuar t’i takojë pas 3 ditë protestash, por reagimi i punonjësve ka qenë i ashpër. Në...

 

Aktivitet sensibilizues për fëmijët e sëmurë të policëve: “Ndihmo edhe ti, bëhu Heroi tyre për një ditë!”

Blertina Koka / Shendeti.com.al Këngëtarët, artistët dhe Dj-të më të suksesshëm të momentit i kanë bashkuar kauzës së nismuar nga ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, për të ndihmuar fëmijët e punonjësve të policisë të...

 

Si të përgatisni një shurup natyral për kollën (Video)

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Nuk ndaloni së kollituri? Ky shurup natyral mund t’ju vijë në ndihmë. Mësoni si të përgatisni një shurup për kollën me përbërës të gjithë natyralë, që...

 

Jo dhunës! Të rinjtë sensibilizojnë përmes kërcimit (Video)

“Unë zgjedh të jetoj pa dhunë”. Kjo ishte tema e kërcimit të realizuar nga nxënësit e Shkollës Kombëtare Koreografike, që u performua me rastin e fushatës UNiTE “16 ditë aktivizëm kundër dhunës me bazë gjinore”,...

 

3 truke të thjeshta pastrimi pa përdorur kimikate të dëmshme (Video)

Blertina Koka / Shendeti.com.al Doni të dini se si mund ta pastroni shtëpinë për një kohë sa më të shpejtë dhe të mos përdorni kimikate të dëmshme për shëndetin? Në videon e mëposhtme do të mësoni 3 truke të thjeshta pastrimi...

 

Ermal Mamaqi bën Ceken për “spital” (Video)

Blertina Koka / Shendeti.com.al Aktorët shqiptarë më të mëdhenj të humorit, Sejfulla Myftari, Muharrem Hoxha, Rita Lati, Ermal Mamaqi janë bërë bashkë për një arsye shumë madhore. Ata do të na shoqërojnë përgjatë natës së...

 

Si të hiqni njollat e vajit, verës dhe kafes nga rrobat (Video)

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Të gjithëve na ka ndodhur të paktën një herë që, gjatë një darke me familjen ose me shoqërinë, të kemi bërë pis veshjen tonë të preferuar. Përgjithësisht...