Archive for: Aspirinë

Aspirinë kundër kancerit dhe pro zemrës! Ja në cilën moshë duhet të filloni ta përdorni më shpesh

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Një studim i fundit ka zbuluar se të moshuarit që marrin një dozë të ulët të aspirinës çdo mund të ulin në mënyrë drastike rrezikun për t’u prekur nga kanceri...

 

Ja si ta përdorni aspirinën për të hequr kallot e këmbëve

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Kallot janë një masë e trashë lëkure e vdekur që krijohet zakonisht në thembrat e këmbëve. Përveç se nuk janë aspak estetike, ato shkaktojnë dhimbje dhe inflamacion. Për...

 

Ja si të shpëtoni jetën e një të moshuari me një trajtim të thjeshtë

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Doni të dini se si mund të shpëtoni jetën e një të moshuari që sapo ka pësuar një goditje në tru? I jepni menjëherë një aspirinë. Ky trajtim i thjeshtë mund...

 

Aspirinë, për një fytyrë pa akne dhe rrudha

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Edhe pse dalin në treg pafund maska dhe trajtime për lëkurën, asnjëra nuk është aq efektive sa maskat natyrale të përgatitura në kushte shtëpie. Nëse keni probleme...

 

Studim: Ja pse njerëzit mbipeshë duhet të përdorin aspirina

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Aspirina mund të ndihmojë në mbajtjen larg të kancerit tek miliona njerëz që kanë probleme me peshën. Një studim 10-vjeçar ka zbuluar se ky ilaç popullor, jo...

 

Shkencëtarët zbulojnë një mënyrë të thjeshtë për t’u bërë me djalë

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Femrat që pinë një aspirinë para se të kryejnë marrëdhënie seksuale kanë më shumë gjasa që të lindin djalë, sugjerojnë shkencëtarët. Gjatë një studimi...

 

Aspirinë dhe mjaltë, për një fytyrë të lëmuar dhe pa rrudha

Përshtati në shqip për gazetën “Shëndet+”: Blertina Koka Edhe pse vdesim të testojmë maskat dhe trajtimet për kujdesin e fytyrës më të fundit që kanë dalë në treg, asnjëra nuk është më e mirë se maskat natyrale....