Archive for: banane

1 banane në ditë dhe ja 10 përfitimet shëndetësore që merrni

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Bananet janë një nga frutat më të shëndetshme. Ato janë të pasura me fibra, vitamina dhe minerale esenciale për trupin. Ja përfitimet që do të merrni nëse konsumoni 1 banane...

 

Lëngu që ul në mënyrë natyrale tensionin e gjakut

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Harrojeni shprehjen e vjetër që një mollë në ditë mban doktorin larg. Një tjetër super ushqim është çelësi i vërtetë për të qenë të shëndetshëm. Bëhet...

 

Studim: Ja pse nuk duhet të hani asnjëherë banane në mëngjes

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Nëse të duhet ta hash vaktin e mëngjesit me nxitim, një banane duket si një opsion perfekt. Është e shëndetshme, e pasur me vlera ushqyese dhe na siguron energjinë...

 

Mëngjesi më i mirë për të pasur një bark të sheshtë

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Nëse doni të dobësoheni dhe të keni një bark të sheshtë ju duhet të konsumoni ushqime të shëndetshme në mëngjes. Bananja...

 

Maskë për rënien e flokut, me vezë, banane dhe birrë

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Ju bien flokët? Ja si të parandaloni rënien e tyre me këtë maskë të përgatitur në kushte shtëpie. Përbërësit: 1 vezë 1 banane 1 lugë gjelle mjaltë organik ½...

 

Dieta më e thjeshtë: 2 kg në javë

Përshtati në shqip për www.shendeti.com.al: D.Bardhi Kjo dietë zbulon historinë e vërtetë të Hitoshi Watanabe, japonezi që humbi rreth 8 kg në disa muaj duke përdorur këtë dietë. Pse kjo dietë u bë kaq popullore? Hitoshi pretendon...

 

Receta e mëngjesit: Petulla me tre përbërës

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Përbërësit: 1 gjysmë banane 2 lugë gjelle miell gruri 1 vezë e madhe, e rrahur lehtë Përgatitja: Hiqjani lëkurën bananes dhe shtypeni me një pirun derisa të...

 

Si të zhdukni aknet me lëkurë bananeje (Video)

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Blogeret e modës nuk përdorin vetëm produkte kozmetike të shtrenjta për të qenë sa më tërheqëse. Ka nga ato që përdorin edhe metoda natyrale për të pastruar...

 

Ja si dhe kur duhet t’i konsumoni frutat për t’u dobësuar dhe për të marrë përfitimet e tyre

Përshtati në shqip për www.shendeti.com.al : D.Bardhi Është e vërtetë se frutat janë një “mrekulli e natyrës”, por a e dini se si dhe kur duhet t’i konsumoni? Frutat janë një detoksifikues i rëndësishëm për trupin, ato...