Archive for: dobesim

Si të aktivizoni hormonet e djegies së yndyrës dhe të bini në peshë shpejt

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Filozofia e të rënit në peshë në mënyrë të shëndetshme dhe të suksesshme është të eleminoni sheqerin, të konsumoni shumë perime dhe proteina dhe të konsumoni vetëm yndyrna...

 

Doni të digjni 100 kalori dhe të bini në peshë?! Një dush i ngrohtë do t’ju vijë në ndihmë

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Rënia në peshë është një ndër sfidat më të mëdha. Sipas një studimi të ri thuhet se qëndrimi në vaskë me ujë të ngrohtë do t’ju ndihmojë të digjni mesatarisht 126...

 

Lëngu ideal i dobësimit

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Nëse nuk e keni akoma në kuzhinën tuaj, duhet të nxitoni ta blini. Është e pasur me vitaminat E, A dhe P, magnez, hekur, kalcium etj. Nëse këto vitamina dhe minerale...

 

A mund ta përshpejtojë dobësimin uji me limon?

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Shumë personazhe të njohura femra e kanë cilësuar ulin e ngrohtë me limon si burim të rinisë. Aktorja Gwyneth Paltrow, ylli i shfaqjes televizive “Real Housewives...

 

Ja hormoni që nuk ju lë të dobësoheni pavarësisht dietave dhe aktivitetit fizik

Përshtati në shqip për www.shendeti.com.al: D.Bardhi Nëse jeni duke u përpjekur të bini në peshë dhe nuk shikoni asnjë rezultat pavarësisht dietave apo stërvitjes së rregullt, atëherë besohet të jetë hormoni leptin përgjegjës...

 

Formula magjike me proteina për të humbur kilet e tepërta

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Të gjithë e dimë se proteinat janë të shëndetshme për trupin dhe të rëndësishme për formimin e muskujve, por shumë pak janë të informuar se ato mund të jenë...

 

Ja si të bini 1 kg në javë në peshë duke konsumuar ujë

Përshtati në shqip për www.shendeti.com.al: D.Bardhi Shumica e njerëzve përpiqen që të bien në peshë me anë të dietave dhe jo me aktivitet fizik apo me metoda të tjera që mund të rezultojnë shumë më efektive. Uji është shumë...

 

Mënyra praktike për të përshpejtuar metabolizmin dhe për të rënë në peshë

Përshtati në shqip për www.shendeti.com.al: D.Bardhi Pavarësisht dietave apo çdo mënyre për të rënë në peshë, asgjë nuk do të rezultojë e suksesshme nëse keni një metabolizëm të ngadaltë. Metabolizmi është celësi i dobësimit...

 

Nuk po humbisni peshë? Ekspertët zbulojnë arsyet përse ndodh një gjë e tillë

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Harroni gjithçka që keni mësuar rreth dietave. Shumë njerëz e kanë vështirë të dobësohen dhe për këtë fajësojnë dietat. Por, jo vetëm mënyra e ushqyerjes...

 

Gabimet që sado të mbani dietë, nuk ju lënë të dobësoheni!

Përgatiti për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka