Archive for: femra

Ky përbërës është sekreti për të luftuar celulitin

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Kemi lajme të mira dhe të këqija. Lajmi i keq: është e pamundur që të zhdukësh plotësisht celulitin. Lajmi i mirë: ekziston një përbërës që, sipas disa studimeve,...

 

Ky përbërës shkakton kancer tek gratë që e përdorin çdo ditë!

Përgatiti për www.shendeti.com.al: Elena Beta Edhe pse vagina pastron veten, 25% e femrave përdorin produkte plot me kimikate për ta pastruar atë, gjë e cila dyfishon rrezikun e kancerit ovarian. Sipas studimeve të fundit, kontakti i...

 

Simptomat e infertilitetit tek meshkujt dhe femrat

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Infertiliteti është lufta për shumë çifte që duan të bëhen me fëmijë. Gati 1 në 8 çifte përballen me problemin e infertilitetit, të cilët nuk mund të lindin...

 

A mund të ndihmojë birra në parandalimin e kancerit?

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Për gratë që e pëlqejnë birrën, kemi një lajm të mirë. Një studim i ri ka zbuluar se lulet me të cilat prodhohet birra dhe i japin asaj shijen e hidhur, mund...

 

Si të hiqni celulitin me llumin e kafes?

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Me ardhjen e verës dhe sezonit të plazhit, trupi ekspozohet gjithnjë e më shumë. Nëse doni një trup perfekt, pa asnjë të metë, nisni betejën me celulitin përmes...

 

Doni ta reduktoni celulitin përmes ushqimeve?! Ja cilat do t’ju vijnë në ndihmë dhe janë shumë efektive

Përshtati në shqip për www.shendeti.com.al : D.Bardhi Celuliti është një nga problemet më shqetësuese për femrat dhe kequshqyerja është një ndër faktorët kryesorë që ndikon në shfaqjen e tij. Sipas studimeve të bëra, thuhet...

 

Boronica e kuqe, antibiotiku më i ri për infeksionet e traktit urinar

Përshtati në shqip për gazetën “Shëndet+”: Blertina Koka Konsumimi i një gote me lëng boronicash në ditë mund të ndihmojë gratë të mbajnë larg infeksionet e traktit urinar, ka zbuluar një studim i ri nga India. Studimi...

 

Dieta 5:2 mbron femrat nga kanceri i gjirit

Përshtati në shqip për gazetën “Shëndet+”: Blertina Koka Një studim i ri ka zbuluar se femrat që ndjekin dietën 5:2 janë më pak të rrezikuar të vuajnë nga kanceri i gjirit. Dieta përfshin dy ditë në javë më pak...