Archive for: fytyrë

‘Zona e rrezikshme’, shtrydhja e puçrrave në këtë pjesë të fytyrës mund t’ju vrasë

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Mund të jetë tunduese shtrydhja e puçrrave në fytyrë. Por, sipas dermatologëve, ky është një ves i keq që mund të ketë pasoja më të rënda se thjesht dalja...

 

Aspirinë, për një fytyrë pa akne dhe rrudha

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Edhe pse dalin në treg pafund maska dhe trajtime për lëkurën, asnjëra nuk është aq efektive sa maskat natyrale të përgatitura në kushte shtëpie. Nëse keni probleme...

 

Zbardhni fytyrën me këtë krem 100% natyral

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Ekspozimi i vazhdueshëm ndaj diellit dhe toksinat e ambientit shpesh shkaktojnë nxirje të lëkurës. Mungesa e kolagjenit dhe e elasticitetit, akumulimi i qelizave të...

 

5 gabimet që po ju plakin fytyrën

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Nga të gjitha pjesët e trupit, fytyra është ajo që mund të tregojë realisht moshën tuaj. Nëse nuk merrni masa për ta mbajtur lëkurën të shëndetshme, (dieta...

 

Si të zhdukni aknet me lëkurë bananeje (Video)

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Blogeret e modës nuk përdorin vetëm produkte kozmetike të shtrenjta për të qenë sa më tërheqëse. Ka nga ato që përdorin edhe metoda natyrale për të pastruar...

 

Kujdes! Do të plakeni para kohe nëse shkrepni shumë selfie në ditë

Përshtati në shqip për gazetën “Shëndet+”: Blertina Koka Shkrepja e shumë selfie-ve në ditë mund të shkaktojë plakje të parakohshme, paralajmërojnë ekspertët. Sipas dermatologëve, ekspozimi i shpeshtë i fytyrës ndaj...

 

Bamje, për të zhdukur aknet dhe rrudhat

Përshtati në shqip për gazetën “Shëndet+”: Blertina Koka Bamjet, që njihen ndryshe si “gishtat e zonjave”, mund të mos duken gjë në pamje, por në fakt janë një ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese. Ata janë...

 

Aspirinë dhe mjaltë, për një fytyrë të lëmuar dhe pa rrudha

Përshtati në shqip për gazetën “Shëndet+”: Blertina Koka Edhe pse vdesim të testojmë maskat dhe trajtimet për kujdesin e fytyrës më të fundit që kanë dalë në treg, asnjëra nuk është më e mirë se maskat natyrale....