Archive for: Ilir Beqaj

Pacientët “masakrojnë” ministrin e Shëndetësisë: Nuk keni as turp…

Denisa Canameti / Shëndeti Online dhe gazeta Shëndet+ Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj vazhdon që të jetë në qendër të kritikave të qytetarëve. Këta të fundit nuk e “kursyen” as në urimin që kreu i shëndetësisë bëri...

 

Kush është infermierja Xhika që spostoi kardiologun nga DRSH-ja Dibër?!

Blertina Koka / Denisa Canameti Me një urdhër që hyn në fuqi menjëherë, ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka shkarkuar nga detyra drejtorin e Drejtorisë Rajonale të Shëndetësisë në Dibër, mjekun kardiolog Artan Murati. Ky i...

 

Skandal/ Në muajin e ndërgjegjësimit për kancerin, Onkologjiku pa aparatura dhe ilaçe

Denisa Canameti / Shendeti.com.al Ministri i Shëndetësisë ka zgjedhur të flasë sot për të sëmurët me kancer gjiri dhe luftën e vazhdueshme me këtë sëmundje, nga salla e një prej hoteleve me luksoze në Tiranë, ku po mbahej edhe...

 

Dibër, Beqaj: Investim 90 mijë euro për qendrën shëndetësore të Maqellarës

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka vizituar zonën e Maqellarës në Dibër, ku u ka premtuar banorëve se “pranverën e vitit të ardhshëm do të kenë një qendër të re shëndetësore të pajisur me aparatura të reja, që do të...

 

Deputetja Bregu ngre shëndetësinë në këmbë… për një grerëz!

Denisa Canameti, gazeta “Shëndet+” Duket se një grerëz nuk është treguar aspak miqësore me deputeten Majlinda Bregu. Kjo e fundit është paraqitur dje në ambientet e Poliklinikës së Specialiteteve nr. 3 në Tiranë për të bërë...

 

Mijëra euro investim për Iranianin, prishen aparaturat

Denisa Canameti / Shendeti.com.al Ekoja abdominale dhe laboratori i analizave te Poliklinika e Specialiteve Nr.1, ose siç njihet ndryshe Iraniani, janë të prishura prej disa ditësh. Kjo ka bërë që pacientët të vërshojnë drejt Poliklinikës...

 

“Po rris dy jetimë se nuk denjove të m’i dëgjosh hallet”. Letra që gruaja e të ndjerit i dërgon ministrit të Shëndetësisë

Denisa Canameti, shendeti.com.al Ministri i Shëndetësisë nuk i lexon e-mailet dhe ankesat që i vijnë nga pacientët. Nuk i kthen përgjigje atyre as për kërkesat publike apo personale për ndihmë. Por, tregohet korrekt me fushatën...

 

Sezoni turistik, në shërbim të pushuesve 25 qendra shëndetësore

Që prej muajit qershor, 17 mijë turistë kanë marrë ndihmë mjekësore në 25 Qendrat Shëndetësore të hapura në të gjithë vendin përgjatë sezonit turistik. Kjo shifër është bërë e ditur nga Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj,...

 

Ndërgjegjësohen gratë shqiptare, 95% e grave shtatzënë kryejnë analizat e hepatitit viral

Gjatë viteve të fundit ka një ndërgjegjësim të madh të grave të cilat kryejnë analizat e Hepatiti Viral, në mënyrë që vaksinimi i fëmijëve të jetë sa më i shpejtë. Këtë ka pohuar mjekja mikrobiologe pranë Maternitetit...

 

Qendër e re hemodialize në Shkodër

Pas Vlorës, çelet qendra e dytë e Hemodializës në Shkodër. Të gjithë pacientët shkodranë dhe ata të zonave përreth, që kanë nevojë për hemodializë, do ta bëjnë atë në qytetin e tyre, pa pasur nevojë të udhëtojnë drejt...