Archive for: meshkuj

Kujdes kur shikoni video pornografike në internet! Ja çfarë u shkaktojnë meshkujve

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Po rritet gjithmonë e më shumë numri i të rinjve që kërkojnë trajtim për impotencë seksuale, për shkak të varësisë së tyre ndaj videove pornografike në internet,...

 

Simptomat e infertilitetit tek meshkujt dhe femrat

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Infertiliteti është lufta për shumë çifte që duan të bëhen me fëmijë. Gati 1 në 8 çifte përballen me problemin e infertilitetit, të cilët nuk mund të lindin...

 

Ky lëng frutash shërben si viagra natyrale

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Me këtë verë të nxehtë, dëshira për pije freskuese me shije frutash godet çdo minutë. Në treg mund të gjesh një shumëllojshmëri të gjerë frutash, me çmime...

 

Realitet shokues/ Ja çfarë i shkakton Pepsi dhe Coca-Cola organit gjenital

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Një studim shokues ka treguar se meshkujt që konsumojnë shumë coca-cola dhe pije të tjera të gazuara po dëmtojnë organin e tyre gjenital. Shkencëtarët kanë zbuluar...

 

Kikirikët ulin rrezikun e vdekjes nga kanceri i prostatës

Përshtati në shqip për gazetën “Shëndet+”: Blertina Koka Meshkujt e prekur nga kanceri i prostatës mund të ulin rrezikun e vdekjes me 1/3 nëse konsumojnë rregullisht fruta të thata, ka zbuluar një studim i ri. Pesë racione...

 

Studim / Viagra parandalon sulmet në zemër

Përshtati në shqip për gazetën “Shëndet+”: Blertina Koka Meshkujt që përdorin viagra janë më pak të rrezikuar të vuajnë nga sulmet në zemër ose të vdesin nga një infarkt, ka zbuluar një studim i ri. Ky ilaç për...

 

Kjo patologji mund të shkatërrojë jetën seksuale të meshkujve!

Përshtati në shqip për gazetën “Shëndet+”: Blertina Koka Është një patologji që prek 5 për qind të meshkujve në të gjithë botën, me pasoja shkatërruese. Sëmundja e peironit është një lakim jonormal i penisit...