Archive for: uthull molle

Si të hiqni njollat e vështira nga rrobat apo orenditë shtëpiake me metoda natyrale

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Njollat e rrobave më të vështirat për t’u hequr janë njollat që shkaktohen nga vera, hurmat, çokollata apo përbërës të tjerë që hiqen me vështirësi apo nuk hiqen fare. Ja...

 

Infeksionet fungale janë më të pranishme tek gratë: ja si t’i kuroni ato

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Infeksionet fungale janë shumë të pranishme tek gratë. Nëse janë në fazat e para ato mund të trajtohen përmes mënyrave natyrale, në të kundërt ju duhet të konsultoheni patjetër...

 

Lëngu ideal i dobësimit

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Nëse nuk e keni akoma në kuzhinën tuaj, duhet të nxitoni ta blini. Është e pasur me vitaminat E, A dhe P, magnez, hekur, kalcium etj. Nëse këto vitamina dhe minerale...

 

Mos e përdorni uthullën e mollës nëse përdorni këto medikamente apo keni këto probleme shëndetësore

Përshtati në shqip për www.shendeti.com.al: D.Bardhi Shpesh kemi përmendur se uthulla e mollës, sidomos ajo musht është një nga produktet natyrale më të shëndetshme dhe që ju sjell shumë përfitime në shëndet. Shumë njerëz e...

 

E thjeshtë dhe efektive: Ja si ta përdorni uthullën e mollës për të zhdukur celulitin

Përshtati në shqip për www.shendeti.com.al: D.Bardhi Celuliti është një kusht shëndetësor që prek shumë femra. Ai është ind yndyror i mbledhur nën lëkurë dhe që shkakton “lëkurën portokall”. Nëse doni që të eleminoni...

 

Si të shpëtoni nga pickimi i mushkonjave dhe si të reduktoni kruarjet dhe infektimin prej tyre

Përshtati në shqip për gazetën “Shëndet+”: D.Bardhi Mushkonjat janë “ankthi” i verës për shumë njerëz. Ajo çfarë duhet të keni parasysh është se ju duhet të dizinfektoni menjëherë pjesën ku jeni pickuar nga mushkonja,...

 

Trajtimi i venave të zgjeruara në mënyrë natyrale

Për gazetën “Shëndet+”: Gerald Kola, mjek familjeje Venat e zgjeruara janë problem i shumë njerëzve, persona të ndryshëm vuajnë nga ky problem dhe në shumë raste e kanë të vështirë kurimin e tyre. Venat e zgjeruara...