Archive for: vaj ulliri

Si të dalloni cilësinë e vajit të ullirit ekstra të virgjër

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Vaji i ullirit është cilësuar si një nga mrekullitë e natyrës për shkak të vlerave të larta ushqyese që mbart. Duhet të keni parasysh që cilësia e vajit të ullirit është...

 

Ja si të riparoni flokët e djegur dhe majat e dyfishta

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Në stinën e verës flokët dëmtohen shumë. Ato thahen, humbasin qëndrueshmërinë, digjen dhe formojnë maja të dyfishta. Faktorët kryesorë në ndikojnë në djegien dhe dëmtimin...

 

Lëng limoni me vaj ulliri: ja pse duhet ta përdorni këtë kurë natyrale

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi Kombinimi i vajit të ullirit me limonin ka përfitime të shumta shëndetësore. Përveç përfitimeve që sjell ky kombinim nuk ka asnjë efekt anësor. Vaji i ullirit është i pasur...

 

Vaj ulliri dhe kripë, për pastrimin dhe hidratimin e lëkurës

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Vaji i ullirit është përdorur si trajtim i bukurisë për vite me radhë. Edhe Kleopatra e përdorte atë bashkë me qumështin për banjat e saj të bukurisë. Ky vaj...

 

3 maska natyrale për qerpikë të gjatë dhe të dendur

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Qerpikët e gjatë dhe të dendur janë ëndrra e gjithsecilit. Jo më kot femrat i lyejnë ata me rimel që të duken sa më të gjatë. Më poshtë do të gjeni disa maska...

 

Vaj ulliri me limon: kura natyrale që trajton disa probleme shëndetësore

Përshtati në shqip për www.shendeti.com.al: D.Bardhi Vaji i ullirit dhe limoni janë 2 nga produktet më të përdorura në mjekësinë alternative që shekuj me parë për të trajtuar probleme të ndryshme shëndetësore. Kombinimi i këtyre...

 

Frigoriferi  dhe bufeja juaj mund të jenë mbushur me ushqime “false”

Përshtati në shqip për www.shendeti.com.al: D.Bardhi Kohët e fundit, Interpoli njoftoi se kapi 2.500 ton ushqime të falsifikuara në 47 vende, ushqime të cilat në dukje dukeshin të sigurta, të tilla si djathë, vezë, luleshtrydhe dhe...

 

Si të hiqni celulitin me llumin e kafes?

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al“: Blertina Koka Me ardhjen e verës dhe sezonit të plazhit, trupi ekspozohet gjithnjë e më shumë. Nëse doni një trup perfekt, pa asnjë të metë, nisni betejën me celulitin përmes...

 

Ja si të zgjasni qerpikët në mënyrë natyrale

Përshtati në shqip për www.shendeti.com.al : D.Bardhi Sipas një studimi të bërë nga revista Elle u konstatua se mbi 60% e femrave të moshës 18-65 vjeç donin qerpikë të gjatë e të shpeshtë. Dendësia e qerpikëvre mund të arrihet...

 

Vajrat natyralë që mund të përdoren si krem kundra diellit

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka Po bëheni gati për plazh? Doni të dini se çfarë metodash alternative natyrale mund të përdorni për t’u mbrojtur nga rrezet e diellit? Ja cilat janë disa nga vajrat...