Kryefaqja Lajm kryesor 8 simptoma të kancerit të pankreasit që NUK duhet t’i injoroni

8 simptoma të kancerit të pankreasit që NUK duhet t’i injoroni

0
Shpërndaje

Nuk ndaloni së kruari

Lëkura e acaruar dhe e ashpër është një tjetër shenjë paralajmëruese e verdhëzës dhe kancerit të pankreasit. Me grumbullimin e bilurbinës në lëkurë, ajo mund të shkaktojë kruajtje fillimisht, pastaj fillon të marrë një ngjyrë të verdhë.

Prandaj, nëse nuk mund ta shpjegoni kruajtjen dhe acarimin e lëkurës me shkaqe të tjera, si pickimi nga ndonjë insekt apo alergji, dhe nuk shërohet edhe pasi keni përdorur gjithë pomadat e mundshme, bëni mirë të konsultoheni me një mjek.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here