Kryefaqja Shendeti a-z A Gjithçka duhet të dini mbi aneminë: Shkaktarët, komplikacionet, trajtimi…

Gjithçka duhet të dini mbi aneminë: Shkaktarët, komplikacionet, trajtimi…

0
Shpërndaje

Shkaku: Sëmundja

Sëmundjet kronike ose infeksionet mund të pengojnë trupin të prodhojë mjaftueshëm qeliza të kuqe të gjakut, duke rezultuar në rënie të lehtë të hemoglobinës. Nëse keni rënie të konsiderueshme të nivelit të gjakut, mund të zhvilloni anemi si pasojë e mungesës së hekurit.

Disa ilaçe dhe trajtime mjekësore mund t’ju rrezikojnë gjithashtu nga anemia. Konsultohuni me mjekun nëse keni nevojë për hekur ose suplemente të tjera.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here