Kryefaqja Box 4 Ju janë ënjtur këmbët? Ja cilat mund të jenë shkaqet

Ju janë ënjtur këmbët? Ja cilat mund të jenë shkaqet

0
Shpërndaje

Keni shtuar peshë

peshe

Kilet e tepërta mund t’ju shkaktojnë ënjtje të këmbëve. Kjo ndodh zakonisht gjatë shtatzënisë, sidomos gjatë tremujorit në tretë. Gjatë shtatzënisë trupi prodhon 50% më shumë gjak dhe lëngje për bebin si dhe për të bërë gati pjesën e legenit për lindje. Prandaj shkaktohet edhe ënjtja e këmbëve. Çfarë duhet të bëni? Të vishni këpucë sa më të rehatshme dhe mos qëndroni shumë në këmbë.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here