Kryefaqja Dieta Ushqimet më të mira (dhe ato më të këqijat) për mëlçinë

Ushqimet më të mira (dhe ato më të këqijat) për mëlçinë

0
Shpërndaje

Qëndroni larg ushqimeve me shumë yndyrë

Patatet e skuqura dhe hamburgerët janë një zgjidhje jo e mirë për të mbajtur mëlçinë të shëndetshme. Duke ngrënë shumë ushqime që janë të larta në yndyra të ngopura, detyroni mëlçinë të punojë më fortë. Me kalimin e kohës mund të çojë në inflamacion, i cili bëhet shkak pastaj për zhvillimin e sëmundjeve të mëlçisë, përfshirë edhe cirrozën. Prandaj përpiquni t’i limitoni këto ushqime.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here