Kryefaqja Dieta Ushqimet më të mira (dhe ato më të këqijat) për mëlçinë

Ushqimet më të mira (dhe ato më të këqijat) për mëlçinë

0
Shpërndaje

Kafe

Nëse nuk mund të bëni pa të gjatë ditës, gëzohuni kur të mësoni se kafja ka disa përfitime për mëlçinë. Studimet kanë treguar se konsumimi i 2-3 filxhanëve me kafe në ditë mund të mbrojë mëlçinë nga dëmtimi i shkaktuar nga abuzimi me alkoolin ose një dietë e pashëndetshme. Disa studime madje kanë arritur në përfundimin se kafja mund të ulë edhe rrezikun e zhvillimit të kancerit të mëlçisë.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here