Kryefaqja Dieta 10 ushqimet ideale për të lehtësuar trupin nga tepria e mishit, yndyrnave...

10 ushqimet ideale për të lehtësuar trupin nga tepria e mishit, yndyrnave dhe alkoolit

0
Shpërndaje

Rolina Naco

Dietologe

Festat e fundvitit ikën bakllavaja lë të themi se ka mbaruar.
Po ju informojmë rreth 10 ushqimeve të stinës që duhet të jenë në menun tuaj javore për të lehtësuar trupin nga teprimi me mishin, sheqerin , yndyrën shtazore dhe alkoolin.

ushqim 2

1. Fasulet (edhe legumet e tjera)
2. Bolgur integral
3. Oriz integral
4. Tërshër
5. Fara Lini
6. Limon
7. Spinaq
8. Presh
9. Lakër
10.Kërpudha

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here