AKTUALITET

Dita Botërore kundër HIV/AIDS, 113 raste të reja në Shqipëri! 15...

Ky vit ka shënuar një shifer alarmante prej 15 vdekjesh nga HIV/AIDS. Dita Botërore e sëmundjes e gjen Shqipërinë me 1716 të infektuar në...

Pyet Mjekun: Dërgoni pyetjen tuaj

Pyetje & Përgjigje

Një hapësirë për lexuesin tonë, nga ku mund të dërgojnë pyetjet dhe shqetësimet e tyre, për të cilat do të marrin përgjigje nga mjekët tanë.

MJEKU JUAJ

hiv aids

Mjeku infeksionist Arjan Harxhi: OBSH në 2023 e ka deklaruar HIV/AIDS...

Intervistoi: Anjela Hajdari Mbi 800 raste me HIV/AIDS trajtohen aktualisht në Shqipëri.  Rreth 3/4 e të infektuarve të diagnostikuar janë meshkujt.Numri i të infektuarve mund...

PYET MJEKUN

11 prilli, Dita Botërore e Parkinsonit

shendeti.com.al

VIDEO

LIFESTYLE

SHENDETI A-Z

STUDIME DHE RAPORTE

DIETA

Bërthama e avokados: zbuloni sekretin shëndetësor

Avokadot janë të shijshme dhe të gjithanshme. Jo vetëm pulpa është e shëndetshme, por edhe bërthama. Bërthamat e disa frutave të ndryshme janë të ngrënshme,...

FITNESS

Për një shëndet më të mirë, shmangni këto ushqime përpara se...

Ka mendime të ndryshme rreth ngrënies së ushqimit përpara se të shkoni në palestër. Ndërsa shumë sugjerojnë të hani ushqim para stërvitjes, ka të tjerë...

ESTETIKË

Revolucion në mjekësi, shkencëtarët krijojnë një krem lëkure që shëron dëmtimin...

Zhvillimi i një kremi novator për lëkurën nga shkencëtarët premton të revolucionarizojë mbrojtjen nga dielli dhe kujdesin ndaj lëkurës. Ky krem inovativ, që përmban...

MJEKËSI ALTERNATIVE

SHENDETI MENDOR

Raporti i BERZH/ 40% e burrave dhe 58% e grave në...

Gati më shumë se gjysma e popullsisë së Shqipërisë ka vuajtur nga një lloj simptome e shëndetit mendor, vëren Raporti i Tranzicionit i BERZH...

SHENDETI RIPRODHUES

hiv aids

Mjeku infeksionist Arjan Harxhi: OBSH në 2023 e ka deklaruar HIV/AIDS...

Intervistoi: Anjela Hajdari Mbi 800 raste me HIV/AIDS trajtohen aktualisht në Shqipëri.  Rreth 3/4 e të infektuarve të diagnostikuar janë meshkujt.Numri i të infektuarve mund...

SHKENCË

Jeni të shëndoshë dhe keni vështirësi për të humbur peshë? Shkencëtarët...

Njerëzit mbipeshë kanë një hipotalamus më të madh, i cili rregullon oreksin Ky zmadhim mund të ndalojë sinjalet nga zorra që të kalojnë...

GJENI MJEKUN TUAJ

FËMIJËT

FEMRAT

MESHKUJT

TË MOSHUAR

KUZHINE

TURIZEM MJEKSOR

VIP SHËNDET

AKTIVITETE

"Kjo platformë informuese shëndetësore u realizua nga Together for Life me mbështetjen e Popullit Amerikan nëpërmjet Agjencisë së Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID)".
Opinionet e shprehura këtu janë të autorëve dhe nuk pasqyrojnë domosdoshmërisht pikëpamjet e USAID.