Kryefaqja Box 2 “Dieta emergjente” e Victoria Beckam: 3 kg në 4 ditë

“Dieta emergjente” e Victoria Beckam: 3 kg në 4 ditë

0
Shpërndaje

Victoria beckam është shprehur se në ditët ekstreme kur do të bi në peshë ka aplikuar dietën e saj “të emergjencës”, me anë të së cilës humb 4 kg në 4 ditë, shkruan Shije. Gjithashtu ajo këshillon që të konsumohet shumë ujë gjatë mbajtjes së dietës, të paktën 1.5 litra.

Dita e parë:
Lejohet konsumimi vetëm ujë ose çaj jeshil.

Dita e dytë:
Në mëngjes: gjysmë molle jeshile, gjysmë racioni oriz i zier, 100 gr kos me pak yndyrë
Në drekë: 100 gr kastaveca me pak vaj ulliri dhe lëng limoni, gjysmë racioni oriz i zier, 40 gr proshutë.
Mesvakte: Frut çfarë të dëshironi, 1 vezë, sallatë me lakër.
Në darkë: Omëletë, gjysmë racioni oriz i zier.

Dita e tretë:
Në mëngjes: një fetë buke të zezë me gjalpë, kafe ose çaj (pa sheqer), pak shalqin, 50 gr djathë pa shumë yndyrë.
Në drekë: Kastravec me pak limon, 2 feta proshutë, 2 copa pjepër.
Në darkë: Dy domate me vaj vegjetal, 80 gr djathë, një copë pjepër. Mund të kosnumoni dhe disa feta shalqin.

Dita e katërt:
Në mëngjes: 200 gr kos, 1 banane.
Në drekë: dy feta bukë të zezë pa gjalpë, 2 domate, 200 gr kos.
Në darkë 150 gr sallatë me spec të kuq dhe kastravecë, pak proshutë dhe 200 gr kos.

KUJDES!!! Kjo dietë është shumë e fortë dhe duhet të konsultoheni me mjekun para se ta mbani. Regjimi i rregullt ushqimor dhe aktiviteti fizik janë mënyra më e mirë për të rënë në peshë./ shendeti.com.al / HELLO magazine

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here