Kryefaqja Aktualitet Elbasan/ Cdo ditë 80-90 fëmijë në pediatri

Elbasan/ Cdo ditë 80-90 fëmijë në pediatri

0
Shpërndaje

80-90 femijë paraqiten çdo ditë në pediatrinë e Elbasanit për të marrë ndihmën mjekësore në pediatrinë e Elbasanit për shkak të virozave të stinësMë të prekura janë moshat deri në 8 vjeç të cilët paraqiten me temperaturë të lartë dhe kanë nevojë për ndihmë mjekësore.

Por nuk kanë munguar edhe rastet e femijëve të prekur nga covid. Mjekët keshillojnë prindërit të mos neglizhojnë konsultën me specialistin.

Tashmë që fëmijët shkëputen nga ambientet e shkollës për pushimet e dimrit pritet që intensiteti i virozave të ulet edhe pse një fluks tjetër parashikohet në muajin shkurt./ Top Channel

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here