Kryefaqja Shendeti a-z A Gjithçka duhet të dini mbi aneminë: Shkaktarët, komplikacionet, trajtimi…

Gjithçka duhet të dini mbi aneminë: Shkaktarët, komplikacionet, trajtimi…

0
Shpërndaje

Simptomat e anemisë

Nëse ndiheni gjithmonë të lodhur edhe pse keni fjetur mjaftueshëm, ose ju mungojnë energjitë për të kryer aktivitete normale, mund të jeni duke vuajtur nga anemia. Kjo e fundit mund të jetë shkaktarja që fshihet pas problemeve me kujtesën ose humorin. Simptomat variojnë që nga ato të lehta deri në jetëkërcënuese, si:

  • Dobësi, plogështi
  • Marramendje
  • Lëkurë e zbehtë
  • Dhimbje koke
  • Mpirje të duarve dhe këmbëve
  • Temperaturë e ulët e trupit, sidomos në duar dhe këmbë

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here