Kryefaqja Shendeti a-z A Gjithçka duhet të dini mbi aneminë: Shkaktarët, komplikacionet, trajtimi…

Gjithçka duhet të dini mbi aneminë: Shkaktarët, komplikacionet, trajtimi…

0
Shpërndaje


Simptoma të lidhura me zemrën

Njerëzit me anemi kanë më pak oksigjen në gjak, që do të thotë se zemra duhet të punojë më fortë për të pompuar mjaftueshëm oksigjen në organet e tjera. Simptomat e lidhura me zemrën përfshijnë aritminë (ritëm i çrregullt i zemrës), probleme me frymëmarrjen dhe dhimbje në kraharor.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here