Kryefaqja Box 6 Njihuni me kremin natyral të Kendall Jenner, kundër akneve!

Njihuni me kremin natyral të Kendall Jenner, kundër akneve!

0
Shpërndaje

Përgatiti për www.shendeti.com.al: Elena Beta

Paris Fashion Week - 'Versace Show' Haute Fall/Winter 2015/2016Kendall, kurrë nuk e ka mbajtur fshehur faktin se gjatë adoleshencës fytyra e saj ishte plot akne. Me e reja e familjes Kardashian e ka pranuar se ka provuar kremrat më të shtrenjtë por rezultatet i kanë lënë për të dëshiruar.

Mrekullia për të ndodhi kur pas konsultimit me dermatologen provoi përzierjen e tre përbërësve, të cilët i larguan aknet për një kohë të shkurtër.

Përbërësit e nevojshëm: 1 lugë mjaltë; Lëng limoni; Sodë buke

Përgatitja: Përzieni lugën e mjaltit me gjysmë luge lëng limoni. Në përzierje shtoni edhe gjysmë lugë sodë buke dhe i përzieni mirë. Masën e aplikoni në puçrrat e dukshme. E lini gjysmë orë, e më pas e shpëlani me ujë të vakët.

Burimi: glamur

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here