Kryefaqja Box 2 Si të humbni dhjamin e barkut me këtë mënyrë fantastike

Si të humbni dhjamin e barkut me këtë mënyrë fantastike

0
Shpërndaje

Përgatiti për “Shëndet+”: Elena Beta

dhjameKjo teknikë rrit kapacitetin e gjëndrave të djersës duke nxjerrë jashtë trupit substancat e dëmshme dhe helmet. Shpesh dietat e shëndetshme dhe ushtrimet, nuk janë të mjaftueshme për të arritur këtë. Provoni recetën me xhexhefill dhe rezultatet do t’ju mahnisin:

Përbërësit e nevojshëm:

  • 1 lugë gjelle xhenxhefil pluhur
  • Disa lugë locion trupi
  • Qese plastike
  • Leckë mëndafshi
  • Fashë elastike

Lagni një peshqir në ujë të ngrohtë dhe vendoseni rreth zones së barkut. Lereni disa minuta për të hapur poret e lëkurës. Përsëriteni këtë procedurë edhe një herë nëse është e nevojshme.

Përzieni xhenxhefillin me locionin e trupit dhe aplikoni një shtresë të trashë.  Pastaj, mbështilleni me qese plastike dhe së fundmi, me fashë. Mos e shtrëngoni shumë, ajo duhet të jetë të rehatshme. Lereni të veprojë për 4 orë dhe për rezultate më të mira mund ta mbani përgjatë gjithë natës. Mund të keni ndjesi shpimi gjilpërash në fillim, por kjo është një shenjë treguese se kjo metodë vërtet po funksionon.

Është e rëndësishme të dini se rezultatet mund të ndryshojnë nga personi në person, në varësi të metabolizmit, dietës dhe aktivitetit fizik.

Burimi:http://www.healthyrecipesplan.com/

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here