Kryefaqja Box 2 Receta se si të përgatisni disa “lëngësira” të shëndetshme

Receta se si të përgatisni disa “lëngësira” të shëndetshme

0
Shpërndaje

Lëng kivi

kivi mollePërbërësit:

 • 8 kivi,
 • 3 mollë jeshile,
 • ½ kastravec,
 • 1 grusht gjthe nenexhik,
 • pak xhenxherfill,
 • 4 kuba akulli.

Lëng me sallatë jeshile

Përbërësit:

 • 3 gjethe lakër jeshile,
 • 4 gjethe marule,
 • 1 grusht spinaq,
 • ½ limon,
 • 2 mollë jeshile
 • Vendosini përbërësit në shtrydhëse frutash dhe konsumojini pa kaluar shumë kohë nga përgatitja. Për ta bërë më të ëmbël shtojini një panxhar.

Lëng i përzier perimesh

lenggPërbërësit:

 • ½ filxhan spinaq,
 • 1 kastravec,
 • 1 mollë jeshile,
 • 2 gjethe selino,
 • pak majdanoz,
 • 1 lugë lëng limoni,
 • 1 lugë çaji xhenxherfill të freskët.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here