Kryefaqja Box 2 Tërshërë me qumësht, arra dhe kanellë: mëngjesi ideal për të nisur ditën...

Tërshërë me qumësht, arra dhe kanellë: mëngjesi ideal për të nisur ditën me energji

0
Shpërndaje

Tërshëra është burim shumë i mirë fibrash dhe ju mban të ngopur për një kohë të gjatë, ndërsa qumështi shërben si burim energjie. Arrat janë burim i omega-3 dhe mjalti ka plot antioksidantë që luftojnë infeksionet në trup.

  • 3 luge gjellë tërshërë
  • 1 gotë me qumësht të vakët
  • 1 filxhan kafe me arra
  • 1 lugë gjelle mjaltë

Në një enë ku keni shtuar qumështin e vakët shtoni edhe tërshërën që të zbutet.

Më pas shtoni arrat dhe në fund mjaltin.

Kjo pjatë mund të konsumohet çdo mëngjes apo darkë. Ju bëftë mirë!

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here