Kryefaqja Dieta Ushqimet më të mira (dhe ato më të këqijat) për mëlçinë

Ushqimet më të mira (dhe ato më të këqijat) për mëlçinë

0
Shpërndaje

 Çaj jeshil

Çaji jeshil është i pasur me një lloj antioksiduesi që ofron mbrojtje nga disa lloje kanceri, përfshirë edhe atë të mëlçisë. Mund të merrni më shumë nga ky lloj antioksiduesi nëse e përgatisni vetë çajin dhe e pini të ngrohtë. Çajrat e ftohtë dhe të gatshëm kanë nivele më të ulëta të këtij antioksiduesi.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here