Kryefaqja Aktualitet 20-vjeçarja vdiq pasi solli në jetë foshnjen e saj/ Gjykata pezullon nga...

20-vjeçarja vdiq pasi solli në jetë foshnjen e saj/ Gjykata pezullon nga puna dy mjekët

0
Shpërndaje

Dy mjekë të spitalit të Gjirokastrës, janë pezulluar nga puna dhe janë vënën nën akuze tashmë disa muaj pas vdekjes se një nënë të re pas lindjes së fëmijës në maternitetin e këtij spitali.

Klea Muxhaj nga fshati Metoq I Gjirokastrës vdiq në 13 nëntor 2020. Ai ishte paraqitur në maternitet për të lindur, potr pas operacionit cezarian ku solli në jetë fëmijën, nëna e re 20 vjece gjeti vdekjen.

Gjykata e Gjirokastrës gjithashtu përvec mases së pezullimit nga puna, ka vendosur që për mjekun gjinekolog Dashamir Demiri dhe mjekun anestezist Konstandin Hido, të japë masën  “Ndalimi i daljes jashtë shtetit”.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here