Kryefaqja Box 5 27 vjeçarja që kuroi ekzemën me vaj kanabis ka një këshillë për...

27 vjeçarja që kuroi ekzemën me vaj kanabis ka një këshillë për ju!

0
Shpërndaje

 

Një grua e prekur nga ekzema, thotë se mjekimi me vaj kanabis e ndihmoi të shpëtonte përgjithmonë nga lëkura problematike.

Cheryl Halliburton, nga Elgin në Skoci, u përball me probleme të rënda të lëkurës për vite me radhë pas lindjes së vajzës së saj, Aleksis. Problemet me lëkurën e privuan nga puna dhe jeta sociale deri në momentin që u shtrua në spital si pasojë e një ndërlikimi të rëndë.

Zonja Halliburton, 27 vjeçe, tha se lëkura e fytyrës së saj ishte  kuqe dhe po fillonte të përhapej në disa pjesë të trupit.  Pasi babai i sugjeroi që ajo të provojë vajin e kanabisit, znj. Halliburton filloi ta përdorte atë nëpërmjet  një cigare elektronike.

Ajo thotë se lëkura e saj filloi të përmirësohej në vetëm dy javë, plagët e dhimbshme u ndalën dhe ajo ishte në gjendje të kthehej në jetën normale. “Pasi u përballa me inefektivitetin e shumë trajtimeve të rekomënduara nga mjekët, vendosa të provoj vajin e kanabisit.  Gjëndja ime shëndetësore  u përmirësua dukshëm”, tha Halliburton. Megjithatë ajo këshillon njërzit me probleme të ngjashme, të marrin rekomandimin e mjekut para çdo vendimi, pasi jo çdo trup reagon njëlloj ndaj produkteve/dailymail

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here