Kryefaqja Aktualitet 4 raste të reja me COVID-19 në Lushnje, kontakte të ardhura nga...

4 raste të reja me COVID-19 në Lushnje, kontakte të ardhura nga Tirana

0
Shpërndaje

4 raste kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në Lushnje. Katër personat kanë rezultuar pozitiv gjatë pasdites së djeshme, ndërsa ata janë karantinuar në banesën e tyre.

Të 4 të infektuarit janë raste kontakti të ardhura nga Tirana. Të infektuarit vijnë nga dy familje të ndryshme, ku burrë e grua janë infektuar në Spitalin e sëmundjeve të brendshme në Tiranë dhe janë të karantinuar në banesën e tyre.

Një tjetër rast është një familje ku gruaja pasi ka qenë në Tiranë, ka marrë virusin dhe më pas ka infektuar dhe bashkëshortin.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here