Kryefaqja Lajm kryesor Bukuria nuk njeh limite: Shpallet për herë të parë Miss Bota me...

Bukuria nuk njeh limite: Shpallet për herë të parë Miss Bota me karrige me rrota

0
Shpërndaje

Një studente nga Bjellorusia është kurorëzuar Missi Bota e parë me karrige me rrota.

“Luftoni ankthin dhe frikën brenda jush”, u shpreh studentja Aleksandra Chichikova gjatë ceremonisë për ndarjen e çmimeve.

Çmimin e dytë e mori Lebohang Monyatsi, nga Afrika e Jugut, ndërsa të tretin Adrianna Zawadzinska, nga Polonia.

Gara, e organizuar nga fondacioni polak, është e para e këtij lloji e organizuar në rang global.

Bashkëthemeluesja e konkursit dhe presidentja e jurisë, Katarzyna Wojtaszek-Ginalska, tha për të përditshme AFP se qëllimi i këtij aktiviteti ishte të “ndryshonin imazhin e gruas në karrige me rrota, kështu ata nuk do të gjykohen vetëm nga pamja e jashtme”.

“Nuk ka rëndësi vetëm pamja e jashtme…jemi fokusuar sidomos tek personaliteti i vajzave, aktiviteti i tyre i përditshëm, jeta sociale, planet”, shton znj. Wojtaszek-Ginalska.

Konkurrueset kaluan 8 ditë në kryeqytetin polak duke bërë prova, foto, vizita nëpër qytet, si dhe janë bërë pjesë e konferencave të ndryshme.

Burimi: EuroNews / Shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here