Kryefaqja Aktualitet Covid-i dhe pandemia, Manastirliu: Kufizim të lëvizjes, bareve dhe restoranteve nga ora...

Covid-i dhe pandemia, Manastirliu: Kufizim të lëvizjes, bareve dhe restoranteve nga ora 20:30 deri në orën 06:00

0
Shpërndaje

Në një komunikim përkrah Komitetit Teknik të Ekspertëve për masat gjatë fundvitit sa i takon kufizimit të përhapjes së COVID19, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se do të ketë orar kufizues nga ora 20:30 deri në orën 06:00.

Kështu, nga data 24 dhjetor dhe deri në datën 4 janar do të ketë kufizim të lëvizjes nga ora 20 e 30 deri në orën 6 të mëngjesit.

E njëjta gjë vlen edhe sa i takon aktivitetit të bareve dhe restoranteve. Kufizimet do të ndryshojnë  në datën 5 janar, duke e shtyrë kufizimin nga ora 20 e 30 në 22:00.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here