Kryefaqja Box 5 Dieta me portokall dhe veze: 6 kg për 15 ditë

Dieta me portokall dhe veze: 6 kg për 15 ditë

0
Shpërndaje

Dietat janë mënyra më e shpejtë për të rënë në peshë, por duhet të keni parasysh se dietat që mundësojnë rënie të shpejtë nga pesha  nuk janë aspak të shëndetshme dhe mund t’ju japin dyfishin e peshës së humbur nëse nuk mbani një regjim të rregullt ushqimor edhe pas tyre.

E hënë

Mëngjesi: 1 portokall, 1 biskotë integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer

Dreka: 1 portokall, 1 vezë e zier, 1 gotë qumësht ose kos

Darka: 2 domate, 2 vezë të ziera, 1 kastravec, 1 fetë bukë integrale

E martë

Mëngjesi: 1 portokall, 2 biskota integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer

Dreka: 1 portokall, 1 vezë e zier, 1 gotë qumësht, 2 biskota integrale

Darka: 125 gr mish vici, 1 domate, 1 filxhan çaj pa sheqer

E mërkurë

Mëngjesi: 1 portokall, 2 biskota integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer

Dreka: 1 portokall, 1 vezë e zier, 1 gotë qumësht, pak sallatë jeshile

Darka: 125 gr mish vici, 1 portokall, 1 fetë buk integrale

 E enjte

Mëngjesi: 1 portokall, 2 biskota integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer

Dreka: 125 gr djathë i bardhë, 1 domate, 1 fetë bukë integrale.

Darka: 125 gr mish vici, 2 domate, 1 fetë bukë integrale, 1 mollë jeshile

 E premte

Mëngjesi: 1 portokall, 2 biskota integrale, kafe ose çaj

Dreka: 200 gr peshk, 1 domate, 1 fetë bukë integrale

Darka: 500 gr perime të ziera (karrota, bizele, brokoli, patate etj), 1 vezë, 1 domate.

Në fundjave mund të hani çfarë të doni, por pa e tepruar. Javën e dytë rifillojeni dietën nga fillimi.

Gjatë dietës duhet të pini 2 l ujë në ditë.

KUJDES! Ju lutem konsultohuni me mjekun tuaj përpara se ta nisni dietën sepse trupa të ndryshëm reagojnë në mënyra të ndryshme.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here