Kryefaqja Box 5 DIETA USHTARAKE: 3 kg në 3 ditë

DIETA USHTARAKE: 3 kg në 3 ditë

0
Shpërndaje

Kjo dietë zgjat vetëm tre ditë, dhe gjatë këtyre ditëve do të përmirësoni metabolizmin, do të digjni yndyrnat dhe do të ndiheni plotë energji në të njëjtën kohë.

DITA 1:

Mëngjes

1 fetë bukë e thekur

2 lugë gjalpë kikiriku

1/2 filxhan me portokall të kuq

1 filxhan çaj apo kafe

Drekë

1 fetë bukë e thekur

1/2 kutie peshk ton

1 filxhan çaj apo kafe

Darkë

1 filxhan bizele (te ziera)

3 fileto mishi (çdo lloj mishi)

1 mollë e vogël

gjysme banane

1 filxhan akullore me vanilje

Dita 2

Mëngjes

1 fetë bukë e thekur

1 vezë

gjysmë banane

Drekë

1 vezë e zierë mirë

1 filxhan gjizë

5 biskota të kripura

Darkë

2 salcice

1/2 filxhan karrota

1 filxhan brokoli

gjysmë banane

1/2 filxhan akullore me vanilje

DITA 3

Mëngjes

1 fetë djathë

5 biskota të kripura

1 mollë e vogël

Drekë

1 fetë e bukë e thekur

1 vezë e zierë mirë, ose e gatuar

Darkë

1 filxhan peshk ton

gjysmë banane

1 filxhan akullore me vanilje

Ndërsa ju jeni në këtë dietë, duhet të ushtroheni sa më shumë që mundeni.

KUJDES!!! Mos mbani dieta pa u konsultuar me mjekun tuaj! Çdo dietë ka efektet e saj anësore dhe njerëzit reagojnë në mënyra të ndryshme.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here