Kryefaqja Box 5 Disa truke bukurie që duhet të bëni çdo mëngjes

Disa truke bukurie që duhet të bëni çdo mëngjes

0
Shpërndaje

Çohuni dhe shkëlqeni! Fillojeni ditën duke ndjekur këto këshilla dhe do të ndjeheni më mirë:

uje me limonHani proteina- një mengjës i pasur me proteina ju ndihmon të keni më shumë energji dhe rezistencë gjatë ditës.

Përdorni krem me faktorë mbrojtës- mos harroni faktin që duhet ta përhapni atë tek buzët, qafa, kurrizi i duarve dhe në zonën përreth syve. Këto jënë zonat e para që preken nga plakja.

Pini një gotë ujë- trupi ka gjithmonë nevojë për lëngje, prandaj të filloni ditën me një gotë ujë mund t’ju ndihmiojë të qëndroni larg nga dehidratimi.

Lëvizni më shumë- studimet kanë treguar se gratw të cilat ushtrohen në mengjes janë më energjike gjatë ditës.

Pini çaj jeshil- nëse keni nevojë për të marrë sasi kafeinë, çaji jeshil është mënyra më e mirë.

Lani fytyrën- mbani gjithmonë ujë të ftohtë në frigorifer për të shpëlarë fytyrën në mëngjes, do të ndjeheni e freskët dhe aspak e përgjumur./Glamour Magazine

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here