Kryefaqja Aktualitet E izoluar nga dëbora, infermierja ndihmon gruan shtatzënë të lindë në shtëpi

E izoluar nga dëbora, infermierja ndihmon gruan shtatzënë të lindë në shtëpi

0
Shpërndaje

Një pjesë e madhe e rrugëve rurale dhe të thella në shumë zona të Shqipërisë janë bllokuar. Kjo situatë ka bërë që një nënë të re nga Elbasani të lindë fëmijën e saj të dytë në ambientet e shtëpisë.

Infermierja Nazmie Demiri e Qendrës Shëndetësore Labinot-Katund, në Elbasan, ja ka dalë ta shpëtojë në kohë.

25-vjeçarja ka lindur pa probleme dhe është transportuar më pas me autoambulancë në maternitetin e Elbasanit.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here