Kryefaqja Aktualitet Humb jetën shoferi i Urgjencës në Tiranë, ishte infektuar nga COVID-19

Humb jetën shoferi i Urgjencës në Tiranë, ishte infektuar nga COVID-19

0
Shpërndaje

Punonjësi i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore, Artur Ndreu është ndarë nga jeta. Lajmin e ka bërë me dije Qendra Kombëtare Urgjencës Mjekësore, e cila shkruan se Ndreu ishte dhënës i ndihmës së parë, shofer ambulance dhe njeri i dedikuar në shërbimin e urgjencës paraspitalore të Tiranës.

Mësohet se Ndreu ishte infektuar me COVID-19 dhe kishte marrë pushim për t’u vetë-karantinuar në shtëpi.
“QKUM shpreh ngushellime familjes dhe te afermeve. Artur Ndreu, i palodhur dhe kudo ndodhur! Arturi dhenes i ndihmes se pare, shofer ambulance dhe njeri i dedikuar ne sherbimin e urgjences paraspitalore te Tiranes. Fatkeqesisht u nda nga jeta ne menyre te pa pritur. Do ti mungosh familjes, pacienteve, kolegeve, urgjences, miqve dhe shokve. Lamtumire Artur, te qofte dheu i lehte!”, shkruan QKUM.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here