Kryefaqja Aktualitet Incidenti në ceremoninë e diplomimit/ I riu: Diplomat që jepni ju, bileta...

Incidenti në ceremoninë e diplomimit/ I riu: Diplomat që jepni ju, bileta arratisjeje. Rama: Çojeni te shërbimi mjekësor, jepini recetën

0
Shpërndaje

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në ceremoninë e diplomimit të 1600 studentëve të Universitetit të Mjekësisë. Gjatë fjalës së mbajtur, Rama u përball me një situatë aspak të këndshme, kur dy të rinj ngritën zërin duke e kritikuar ashpër.

“A e dini se studentët që diplomohen sot janë vetëm të pasur? “ dhe “Diplomat që jepni ju janë bileta për t’u arratisur”, ishin ndër të tjera thirrjet e të rinjve, duke i kujtuar kushtet e vështira të studentëve dhe largimin në Gjermani të mjekëve.

Pas kësaj, kryeministri reagoi: “Jepjani recetën atij! Djalin duhet ta shoqëroni të marrë shërbimin e shpejtë mjekësor. Pyetja që a e dini që studentët që arsimohej janë vetëm të pasur ka përgjigjen që kjo është e pavërtetë”.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here