Kryefaqja Shendeti a-z F Keni gjithmonë të ftohtë? Zbuloni sëmundjet që mund ta shkaktojnë

Keni gjithmonë të ftohtë? Zbuloni sëmundjet që mund ta shkaktojnë

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Anemia

Anemia shfaqet kur na ka mjaftueshëm qeliza të kuqe të gjakut për të transportuar oksigjenin në të gjithë trupin. Si pasojë e kësaj shkaktohet edhe gjendja e lodhjes, dobësisë, marramendjes apo edhe problemet me frymëmarrjen. Personat që vuajnë nga anemia kanë gjithashtu shumë të ftohtë, sidomos duart dhe këmbët i kanë shpesh shumë të ftohta. Një test i thjesht gjaku mund të zbulojë nëse vuani nga anemia.

Shfletoni galerinë…

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here