Kryefaqja Box 4 Keni probleme me mëlçinë? Ja një menu ditore se si të ushqeheni...

Keni probleme me mëlçinë? Ja një menu ditore se si të ushqeheni (3 vakte)

0
Shpërndaje

Shembull për një menu ditore

Mëngjes 

 • 1 filxhan çaj jeshil me pak limon të freskët dhe me pak mjaltë.
 • 2 feta buke thekre me 2 lugë gjizë pa kripë, ose djathë pa krip me 1 lugë gjelle vaj ulliri të shoqëruara me pak erëza ( koliandër, majdanoz, rigon, hudhër).
 • 1 gotë lëng agrumesh të freskëta

Para dreke 

 • 10-15 kokrra bajame dhe 1 molle

Dreke

 • Sallate me perime te ziera me 1 luge gjelle vaj ulliri
 • 150-200gr mish pule ose peshk sardele te pjekur
 • 1-2 feta buke thekre

Pas Dreke 

 • 1 kupe kos me yndyre te skremuar me ½ lk tumerik, 1 lk mjalt dhe 2 kokrra arra dhe 1 l.gk boronice te thate

Darke 

 • Sallate me spinaq te fresket, sallate jeshile, rukola,qepe te njome me erza bimore si majdanoz, koper, koliander me 10 kokrra ullinje me 1 lgj vaj ulliri
 • 1 kupe me thjerza me pak hudher, qepe, dafine me vaj uliri dhe pak uthull molle
 • 1-2 feta buke thekre

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here