Kryefaqja Box 6 Këto janë 2 “sekretet” që ngrenë dhe forcojnë gjoksin!

Këto janë 2 “sekretet” që ngrenë dhe forcojnë gjoksin!

0
Shpërndaje

Përgatiti për gazetën “Shëndet+”: Elena Beta

breastStina e verës po vjen, plazhi dhe rrobat e holla gjithashtu. Të gjitha vajzat që dëshirojnë të duken bukur dhe një pikë e fortë e trupit të një femre është sigurisht gjoksi. Ja 2 sekrete të vlefshme dhe me të vërtet efektive të cilat nëse i zbatoni si duhet mund të merrni rezultate të shkëlqyera në pak kohë.

1-Ushtrimet specifike për muskujt e gjoksit janë pompat dhe “ushtrimi aeroplan”. Qëndroni ulur në një stol dhe merrni dy pesha 5 – kilëshe në secilën dorë. Ngrini krahët në drejtim me gjoksin dhe në lartësi me gjoksin e më pas ulini ato përsëri në pozicionin fillestar. Bëni 3 grupe të këtij ushtrimi me nga 10 përsëritje, çdo ditë.

2 – Pas ushtrimeve për gjoksin, në darkë bëni masazh me vaj ulliri ekstra të virgjër gjoksit. Masazhin bëjeni për disa minuta me lëvizje rrethore. Pjesën e tepërt të vajit fshijeni me një peshqir të butë, nuk është nevoja të shpëlaheni, pasi vaji i ullirit është shumë i mirë për elasticitetin e lëkurës.

 Burimi: beautyhealthtips/https://shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here